И бистришките “тигри” излъгаха “студентите” в Свищов.

С гол на бившия етърец Четин Садула „бистришките тигри” удариха в Свищов местния „Академик”. Нападателят влезе на почивката и в 57-ата минута с майсторски удар вкара единствения гол в мача.

„Студентите” записаха четвърта поредна загуба и не помогна дори и дебютът на новия наставник Румен Стоянов. Той бе направил две промени в състава – на вратата започна Иван Иванов, а като титуляр игра опитният Десислав Русев. За гостите не се появи бившият премиер Бойко Борисов, който този сезон влиза предимно в домакинските мачове.

Първата част бе по-добрата за „Академик”, който пропусна куп положения. В 10-ата минута Тодоров стреля от фаул, но вратарят улови. После пък Русев открадна топката и изведе Игнатов, чийто силен удар бе изваден от Господинов в корнер. По едно спорно положение имаше в 15-ата минута – първо гол на Божов от гостите бе отменен за фаул срещу вратаря, а после Десо Русев бе изблъскан в наказателното поле и падна, но реферът прецени, че няма дузпа.

В самия край на полувремето свищовлии изпуснаха нов чист гол – Евгени Игнатов центрира отляво, но Тодоров се размина с топката пред самата голлиния. Втората част започна с по едно добро положение за двата тима, пропуснати от Петров и Тодоров, но гостите вече превъзхождаха. В 57-ата минута Четин Садула с премерен удар заби за 0:1. „Витоша” можеше и да удвои в 70-ата минута, когато Стоянов изведе отлично Божов, той надбяга и вратаря, но прати топката в левия стълб.

Домакините до края опитаха натиск, но той беше повече хаотичен и донесе само едно чисто положение – в 81-ата минута Каролев бе изведен сам в пеналта, но стреля в тялото на вратаря.

„Академик”: Ив. Иванов, Каролев, Граматиков, Бачев, Кр. Михайлов (75 Методиев), Ив. Михайлов, Тодоров, А. Иванов (81 Любомиров), Тафраджийски (28 Колев), Русев, Игнатов.