viber_image_2024-01-24_14-24-58-028

“Черноморец” (Бургас) – “Етър” 1:0

Контролна среща
24 януари 2024 г., Сливен, 14:30 ч.

“Етър” ще разчита на всички футболисти, които са на лагера, освен Шано Буколда, който лекува контузия. Именно Шано постигна хеттрик в мача между двата отбора, игран през есента за Купата на България и спечелен от етърци като гости с 3:2.

“Етър” излиза в състав: Ангел Мартинов, Кольо Станев, Пати, Георги Александров, Жан-Марк Тибуе, Николай Янков, Моузес Кандидус, Дидис Пита, Макан Сидибе, Брайън Есало, Диаманка Секу.

Резерви: Мартин Величков, Хосекарлос ван Ранкин, Георги Ангелов, Луис Кордова, Крум Стоянов, Мартин Николов, Мартин Моран, Ловре Кнежевич, Атанас Атанасов, Георги Иванов, Ивайло Димитров, Радослав Найденов, Йоаким Карсела.

Начало на мача.

10 минута – все още без голове 0:0.

15 минута – без опасности пред двете врати, играта се води предимно в централната част.

Още в 3-ата минута бившият етърец Живко Петков се контузи и на негово място влезе друг бивш етърец – Алиуне Бадара.

26 минута – много оспорвана игра, но предимно в центъра. Още няма удари в двете врати.

Край на първата част. 0:0 без опасности пред вратите.

Начало на втората част.

В игра след почивката влезе изцяло нов състав – всички от групата, без Радослав Найденов и Георги Иванов, които вероятно ще влязат по-късно.

Хубав пробив на Крум Стоянов, който обаче спря в очакване на фаул срещу него, но такъв не последва.

75 минута – “Черноморец” повежда. Тонев стреля от десетина метра, топката рикошира в защитник и излъга вратаря Величков – 1:0.

89 минута – Крум Стоянов се откъсна и излезе сам срещу вратаря, но Нисторов спаси удара му.

90 минута – юношата Георги Иванов стреля от дъгата, но Нисторов отново улови.