Западна „Б“ група, XXI кръг ;

2 април, 17:00 ч., ст. “Чавдар” – Етрополе;

„Чавдар” (Етрополе) – „Етър 1924″  2:2

Главен съдия: Станислав Тодоров (Шн), помощници: М. Димитров (Шн) и Ц. Симеонов (Рз), 4-ти: В. Стоянов (Сф).

“Чавдар”: Ефтимов, Стоев, Николов, Пиргов, Киров, Пашов, Чочев, Вълчанов, Тончев, Пасков, Краев (Яначков, Вълчев, Стоилков, Илиев, Колев, Михайлов, Фераресо).

“Етър”: Димитров, Ангелов, Костадинов, Зафиров, Иванов, Трифонов, Лапантов, Миндев, Баев, Генов, Кънев (Карканджиу, Петров, Джайеоба, Гайдаров, Ванков, Кямил, Валериев).

1 минута – начало на мача.

2 минута – страхотен пропуск на домакините – Благой Пасков бе изтърван, излезе сам срещу Венци Димитров, но стреля на сантиметри над напречната греда.

4 минута – Симеон Баев навлезе в наказателното поле, а вратарят Димитър Евтимов скочи в краката му и предотврати удара. Гостите имаха претенции за нарушение на вратаря, които не бяха уважени.

6 минута – 1:0! Благой Пасков открива резултата в полза на домакините. Иван Вълчанов центрира от фаул до аутлинията и Пасков от границата на малкото наказателно поле заби топката с глава в мрежата.

11 минута – далечен шут на Тишо Кънев, Ефтимов лови без проблеми.

450-500 души публика на стадиона в Етрополе. “Виолетовите” са подкрепяни от мощна агитка от около 50 човека, има великотърновци и в централния сектор.

17 минута – домакините изпълниха три поредни корнера, но без да стигнат до удар.

20 минута – Вълчанов шутира от границата на пеналта, но не уцели добре топката и я прати високо над вратата.

26 минута – предимно борба в центъра в последните минути.

28 минута – жълт картон за Вълчанов за симулация.

31 минута – 1:1! Баев влезе на скорост в пеналта и бе фаулиран от Димитър Пиргов. Защитникът получи жълт картон, а дузпата бе изпълнена от Мариян Генов, който стреля безпощадно под напречната греда.

32 минута – трети жълт картон за домакините, този път той бе показан на Станислав Краев.

38 минута – опасно центриране пред вратата на “Етър”, Димитров обаче плонжира и избива преди Пасков да нанесе удар.

45 минута – две минути продължение.

Първи жълт картон за “Етър” – показан е на Румен Лапантов.

Край на първото полувреме – 1:1.

Начало на втората част.

46 минута – Баев отправи шут по земя извън пеналта, Ефтимов плонжира и улови.

53 минута – смяна в “Чавдар” – Ивайло Чочев е заменен от Емил Колев.

56 минута – първа смяна и в “Етър” – Екундайо Джайеоба влиза на мястото на голмайстора Генов.

59 минута – Пасков стреля с глава след корнер, Димитров улови.

60 минута – жълт картон за Пламен Костадинов.

63 минута – “Чавдар” пропусна добро положение – след центриране от фаул към далечната греда Пиргов докосна леко топката и не успя да я вкара в опразнената врата.

65 минута – Диего Фераресо влиза в игра за домакините вместо Краев.

66 минута – 2:1! Виновникът за дузпата Пиргов се реваншира по-най добрия начин. След центриране от корнер той засече точно топката с глава и отново даде преднина на домакините.

68 минута – втора смяна в “Етър” – Джихат Кямил заменя Кънев.

76 минута – опасен удар от малък ъгъл на Антон Киров, топката излиза в аут.

80 минута – последна смяна в “Етър” – Йордан Петров влиза вместо Баев.

84 минута – 2:2 след нова дузпа! Този път зад топката застана току-що влезлият Петров, който стреля точно в долния десен ъгъл на вратаря.

86 минута – Венци Димитров излезе неразчетено да пресрещне противников състезател и топката бе центрирана пред вратата, но защитник на “Етър” изби пред голлинията.