Svetoslav-Dermanski

Треньорът от ТК “Престиж Велико Търново” Светослав Дермански спечели престижна победа в първия турнир от веригата “КАИ Национална тенис лига” при дебюта си в първа дивизия на възрастова група 35+. Домакинът на проявата ТК “18:82” бе осигурил отлично поддържани кортове и чудесна състезателна атмосфeра.

Новото лице в групата Светослав Дермански започна с две поредни победи над Пламен Пенев в първи кръг и над Любомир Маринов на четвъртфинал. В невероятен мач Дермански и Маринов показаха тенис, достоен за първа дивизия, където силата на ударите и скоростта на топката будеха респект. С крайното 9:6 гейма Дермански показа по-силна психика и тази му победа го изстреля на полуфинал, където го очакваше Георги Тилов, отстранил Любомир Тодоров.

Отличното представяне на Дермански продължи и той спечели мача с крайното 9:4 и стана вторият финалист в групата. Преди това Васил Тодоров пречупи Ивайло Стоянов с 9:7 и също се бе класирал на финала. Черешката на тортата за турнира очаквано се оказа финалът на първа дивизия при мъжете 35+.

Първи до пробив във финала достигна Васил Тодоров и поведе с 3:1, но след поредица от грешки Дермански спечели няколко поредни гейма. При 8:5 той загуби подаването си и Тодоров сервираше за оставане в мача, но нервите си казаха думата и пробивът беше факт. Първа титла за Светослав Дермански в “КАИ Национална тенис лига” и заявка за краен успех във веригата.

“Много съм щастлив от представянето ми, защото това е най- силната дивизия. Конкуренцията беше изключителна. Веригата включва 8-9 турнира, като победителят в нея добива право на участие на европейско първенство. Турнирите се провеждат през почивните дни и това донякъде създава неудобство за мен, защото имам ангажименти със състезателите в клуба”, сподели Светослав Дермански.