IMG_2520 copy

Три убедителни победи и едно реми белязаха третия ден от зимния турнир по футбол в ДКС “Васил Левски”. Общо за деня паднаха 22 гола, което прави почти по 4 гола на мач, въпреки че новата топка за футзал прави начина на игра доста по-различен. Близо 300 зрители гледаха срещите от трибуните.

Убедителен успех взеха в група “А” “Студентите”, които писаха шестица на “Шарков инком”, побеждавайки съперника с 6:2. Първата част обаче бе много равностойна и завърши наравно 2:2. Валентин Антонов изведе победителите напред в резултата в 4-ата минута, но скоро след това с два бързи гола на Денислав Деянов и Йордан Караиванов “Шарков инком“ обърна нещата до 1:2. Антон Симеонов изравни за „Студентите“ в 17-ата минута и почивката дойде при реми. Началото на второто полувреме донесе четири попадения за “Студентите“, дело отново на Симеонов и Антонов, както и на Красимир Димитров и Мирослав Каралеев.

В тази група развръзката тепърва предстои, след като в първата среща “Евролукс” и “Светците” направиха 1:1.

Единственото равенство за деня бе между “Високо напрежение“ и „Палавници“ в група “Б”. Двата тима завършиха 1:1, като си размениха по един гол след почивката. Александър Трифонов вкара за “палавниците” в 23-ата минута, а Грегори Раймонда изравни за “високото” напрежение в 35-ата. Засега лидер в групата е “Адмирал-Брокер”, който в първия ден обърна “Ботев” (Дебелец) с 3:1.

Най-убедителната победа бе в група “В”, където силният тим на „Янтра“ (Драганово), пълен с добре познати футболисти, не даде никакви шансове на „Червените дяволи“, разпилявайки ги с 8:1. Георги Георгиев се разписа цели четири пъти, показвайки че дяволът не е толкова черен. По един гол добавиха Евгени Личев, Пламен Станчев и Бисер Пенчев, а Десислав Маринов от съперника си заби автогол. За “Червените дяволи” се отчете Янислав Кацаров.

Миналогодишният шампион “Импулс” (Горна Оряховица) не позволи на “Сензация” да защити името си в група “Г”. Горнооряховци се наложиха с класическото 3:0 и оглавиха временното класиране. Опитният Аврам Аврамов бе точен в 12-ата и 30-та минути, а Мартин Бешев дооформи крайния резултат. Също с победа в тази група е “Амфора” (Драганово), който вече взе минималното 2:1 над “БГ тийм”.