viber_image_2024-10-26_19-28-29-955

Великотърновският лекоатлет Стоян Владков е новият държавен шампион по крос кънтри на България. Той записаха убедителна победа при мъжете на Националния шампионат по крос кънтри за 2024 г., който се проведе на традиционното трасе в Луковит.

Стоян Владков от “Етър Атлетик” демонстрира, че се намира в страхотна форма и финишира 10-километровата дистанция по неравен терен за време 31:03 минути. Втори завърши роденият в Уганда атлет Исмаил Сенанджи (“Евър” Варна), който от години живее в България, с 31:38 минути. Бронзът бе за Иван Андреев (“Дунав” Русе) с 32:09 минути.

Другият състезател на клуба Станислав Рашков се класира на 4-о място при младежите под 23 години и завоюва място в състава на България за Балканския шампионат, който ще се проведе на 9 ноември в Къмпулунг Молдовенеск (Румъния).