Стефан Атанасов: „Ще започна с това – едно голямо БЛАГОДАРЯ  на футболистите! Това беше един изключително труден и тежък мач. Никога не сме побеждавали „Пирин” в Гоце Делчев, но този път постигнахме заслужен успех. Искам веднага да кажа, че Ванков е със счупен на две места нос, а Румен Лапантов прояви истински героизъм. В 20-ата минута му бе изваден глезенът, той сам си го намести, стисна зъби и със страшно подут глезен игра до 80-ата минута.

Въпреки проблемите и факта, че групата ни бе едва от 14 души, постигнахме резултат, за който всички ни бяха отписали. Но в крайна сметка пролича, че „Етър” има потенциал. Специални похвали за вратаря Венци Димитров за точните му и своевременни намеси. Освен него бих отличил всички, но ще спомена две имена – Джихат Кямил и Джайеоба, който изигра най-силния си мач с фланелката на „Етър”. Отлично съдийство на Георги Кабаков, във втори пореден мач навън ни свирят перфектно. Надявам се да спечелим в неделя срещу „Спортист” (Своге), за да затвърдим тази победа.

Велин Кефалов: „Момчетата се постараха, изпълниха си задачите в дефанзивен план и атака. Имахме и поне още три ситуации, за да стане 0:3. Много силна игра в защита, където играчите се защитиха 100 %. Отборът прояви характер, какъвто отдавна искаме да виждаме. Лапантов игра 60 минути с изваден глезен, Ванков е със счупен нос.

За мача със Своге няма да можем да разчитаме на двамата плюс Димов, който ще бъде наказан. Имаме и още контузени отпреди, но пък се завръщат Костадинов и Кънев.”

Иван Атанасов – ст. треньор на “Пирин”:

“Бяхме излезли за победа, не сме подценявали “Етър”. Но автоголът ни съсипа и мачът не се получи. Имахме и две греди, и още положения, но ни преследваше и малшанс. Аз си гледам своя отбор, но трябва да призная, че “Етър” игра на ниво, играчите му бяха амбицирани и доста по-концентрирани. “Етър” е добър отбор.”