Изключителен мач изигра Станислава Димитрова от “Етър-64” за националния отбор до 20 г. на Междуконтиненталния турнир в Монтерей (Мексико), където България представя Европа. Станислава вкара 12 гола (11 от тях след почивката) и бе единодушно избрана за най-добър играч, като имаше основен принос за важната победа над Канада с 24:22.

Българките първо стартираха с разгром 37:21 над Австралия, а после в крайно оспорван мач надделяха над втората по големина държава в света. Двубоят беше драматичен и оспорван от първата до последната минута. Двата състава се „захапаха” в здрава битка и играта почти през цялото време беше гол за гол. Българският отбор поведе с 2:0, но канадките изравниха и започна гонитба, която премина през три смени на водачеството. Повлияха и някой доста странни отсъждания на съдийската двойка от Кения. След пропуск на Лора Сарандева от линията за изпълнение на 7 метров наказателен удар в последните секунди, Канада успя да реализира два последователни гола и да се оттегли на почивката с аванс от 2 гола – 10:12.

Разликата се увеличи до три – 10:13 веднага след подновяването на играта. Точно в този момент обаче инициативата поеха най-опитните в българския състав. Лидия Ковачева върна един гол, а след три поредни на Станислава Димитрова равенството отново беше възстановено, при 14:14. Състезателката на „Етър-64“ очевидно имаше ден и разплака канадките в минутите до края, като реализира впечатляващите 11 гола през втората част. Страхотни изяви на вратата имаше и Кристина Миланова, а за спирането на Лидия Ковачева северноамериканките прибягнаха до лична защита. Нищо от това не помогна обаче, защото нашите момичета демонстрираха непримиримия български дух и с пълно раздаване до края изтръгнаха победата с 26:24.

Станислава Димитрова логично беше избрана за най-добра в българския състав. 6 попадения реализира свищовлийката Лора Сарандева.

Така България се изравни с представителя на Африка – Конго, на върха в класирането, като и двата състава са с по две победи до момента. Снощи националките ни играха със състава на Тайланд, а накрая срещат Конго.