pic005-stadion
Четвъртия си финал за Купата на Аматьорската футболна лига за последните пет години прие стадион „Ивайло“. На обновеното спортно съоръжение премериха сили отборите на „Балкан” (Ботевград) и „Суворово. Двубоят бе ръководен от великотърновска съдийска бригада в състав Георги Давидов, Георги Дойнов, Милен Арабаджиев, четвърти рефер бе Георги Гинчев, делегат на БФС Игор Бакьов.

Футболистите на „Балкан“ си направиха великолепен подарък за 90-ия юбилей на футбола в Ботевград. Няколко дни преди тържественото честване на събитието те постигнаха исторически успех, спечелвайки първия трофей в историята си.

На финала на стадион „Ивайло те сразиха втория в Североизточната трета лига тим на „Суворово“ с 3:1. Ботевградчани започнаха ударно и още в 6-ата минута отбелязаха гол от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Здравко Атанасов. Точен при изпълнението бе голмайсторът Кристиян Ковачев. Тимът от Суворово отговори с атаки при една от които Любомир Михалев удари греда. Пет минути след началото на второто полувреме, Михалев бе изведен и вкара за 1:1. В 53- ата минута главният рефер Георги Давидов от отсъди втора дузпа за ботевградчани. Този път точен от бялата точка бе Мартин Вълчинов. Отборът на ФК „Суворово 1“ потърси изравняване, но „зелените“ се защитаваха успешно. Нещо повече, в 87-та минута отбелязаха и трети гол – след ъглов удар Тодор Ненов вкара след удар с глава за 3:1.

Трофеят на победителите и медалите на двата отбора бяха връчени от президентът на АФЛ Румен Вълков, вицепрезидентът проф. Йордан Иванов, шефовете на зоналните съвети на БФС във В. Търново и Варна- Бончо Генчев и Георги Мирчев, членовете на УС на лигата Живко Бончев и Дочко Дочев.

Победителите получиха и чек за 10 000 лева от АФЛ, а подгласниците им за 5000 лева.