Шестима състезатели на КККалоянвзеха участие в турнира за националната купа по каратедо за мъже и жени в Троян. Великотърновци завоюваха сребро и два бронзови медала. В дисциплинатакумитев кат.-55 кг Ана Николова взе бърза победа над Бояна Стефанова отНикон”, но след това падна на полуфинала от бъдещата шампионка Жулиета Василева от клубСтранджаи трябваше да се задоволи с бронзов медал.

На трето място при мъжете накумитев кат.-84 кг застана Антон Васев. Той победи последователно Денис Богданов отСтранджа”, Ивайло Диков отПетромакс”, после загуби на полуфинала от победителя Радослав Пенов отИпон”, а за бронзовия медал срази Венцислав Божев отНикон”.

Мартин Графов завърши на пето място в дисциплинитекатаикумитев кат. 67 кг.

Накатапри жените Калина Кандиларова е пета, а Никол Графова седма. Отборно състезателките наКалоянзавършиха на второ място след загуба на финала отПетромакс”.

Свищовлията Тихомир Тодоров, който премина в редиците наЛевски Спартакне успя да спечели националната купа накумитев категория +84 кг. На финала той отстъпи на съотборникът си Любомир Нецов.

63 каратеки от 13 клуба от страната участваха в турнира, който бе генерална репетиция за националите преди световното първенство в Белград от 25 до 31 октомври.