"Спортно Търново-2" се класира за следващата фаза след спечелената точка срещу "Етно"

17:00 ч. група Г: Белият балет – ПМГ 3:7

В пръвия мач от програмата “Белият балет” загуби от ПМГ с 3:7. Виктор Петров откри за “балета” във 2-ата минута, като порази левия ъгъл, но “математиците” бързо обърнаха резултата с голове на Борислав Цанков в 4-ата и Емил Костадинов в 10-ата минута. Цанков разстреля вратаря с левия крак от воле, а Костадинов получи пас на границата на наказателното поле от ъглов удар и шутира от въздуха за 1:2. Малко след гола жълти картони получиха Едмонд Пехливанов (Белият балет) за влизане отзад и Александър Апостолов заради претенциите за жълт картон към Венцислав Кознички.

Петър Петров покачи на 1:3 в 25-ата минута, а минутка след това Апостолов получи втори жълт картон и изгледа останала част на двубоя от трибуните. В 28-ата минута Камен Калчев, с помощта на лявата греда, вкара за 1:4, а в 30-ата Кристиян Павлов намали на 2:4. Борислав Цанков направи 2:5 в следващата атака, а в 33-ата минута Ивайло Бонев отчая “балета” – 2:6. Въпреки това домакините върнаха един гол, чрез силния удар на Мирослав Каралеев в 35-ата минута, но накрая се стигна до окончателното 7:3 след втория гол на Петър Петров. Малко преди това Каралеев отправи нов топовен шут, който намери горната греда.
Мачът бе от значение само за предпоследното място, което спечели ПМГ с първата си и единствена победа.

18:00 ч. група В: Етно – Спортно Търново-2 3:3

Отборът на “Спортно Търново-2” се класира за втората фаза на турнира, като измъкна 3:3 от “Етно”. Двубоят беше равностоен, като и двата отбора имаха своите положения и се стигна закономерно до равен резултат. Йонко Пенев откри за “Спортно Търново-2” в 19-ата минута, след като бе намерен с отличен пас пред вратата, но веднага след центъра се стигна до нарушение, след което най-съобразителен се оказа Кирил Борисов. Той шутира точно в левия ъгъл от около 10 метра и успя да изравни.

В началото на втората част Александър Върбанов покачи на 2:1 за “Етно” с точен удар в горния ляв ъгъл. След гола мачът отново беше равностоен до 31-ата минута, когато Йонко Пенев се разписа отново и изравни. Той подложи крак на острото центриране и след рикошет в защитник топката спря в мрежата на домакините – 2:2.  В 35-ата минута Петър Андреев – старши с топовен шут вкара от малък ъгъл за 2:3 за “Спортно Търново-2”, а две минути преди края Ивелин Генов направи 3:3.
Така “Спортно Търново-2” събра 6 точки и се класира като втори в групата, тъй като “Кристал” дори и при победа над “Янтра-2” да събере 6 т., има загуба с 4:0 в директния мач.

19:00 ч. група Б: Екстрамадура – Алпласт 2:2

Наравно 2:2 завършиха от 19:00 ч. в група Б “Екстрамадура” и “Алпласт”, който продължава напред. Този двубой беше равностоен като предишния, но се различаваше от него с по-бавното темпо на игра. Многото комбинации и дебнене за грешки на противника превърнаха двубоя в тактическо надлъгване. В началото Илиян Димитров след три неточни удара не успя да открие. Това направи Ивайло Бенов в 8-ата минута, когато отправи точен удар по земя в левия ъгъл от 10 метра и изведе “Алпласт”  напред в резултата.

Чак в 30-ата минута Ахмед Джалилов изравни като се възползва от грешка в противниковата защита. След това Хасан Мустафов се отличи с точен удар от далеч, който бе избит с мъка в корнер, а в 35-ата минута Айдън Халилов покачи на 1:2, след като първо ударът му с глава бе отразен, но последвалата добавката се оказа решаваща. Към края на мача отново Джалилов бе точен за крайното 2:2.
Преди този двубой ситуацията в групата вече беше изяснена, след като “Каталуния” имат 10 точки от 4 мача, а
“Алпласт” – 7 т. от три мача. След днешното равенство жълто-червените имат 8-точки, а след тях са “Лас Вегас” (3 т./3 м.), “Екстрамадура” (2 т./4 м.) и “К–2 Подови настилки” (1 т./3 м.)

20:00ч. група А: Кантона – Росица отл.

От 20:00 ч. в група А траябваше да играят “Кантона” и “Росица”, но токът в залата внезапно спря и така и не бе пуснат. Това принуди организаторите да отложат мача за четвъртък след изиграването на останалите за деня срещи.

Важната новина от днес е, че жребият за фазата на елиминациите ще се тегли веднага след последната среща от груповата фаза: “Севастократор” – “Япистрой”. Желаещите могат да го проследят в барчето на ДКС “Васил Левски”.