Министърът на младежта и спорта Красен Кралев ще посети първия мач при подновяването на футболното първенство в Първа лига. Кралев ще бъде на трибуните за срещата между отборите на “Локомотив” (Пловдив) и “Етър” (Велико Търново) в петък от 18.45 часа на стадион “Локомотив”.
Спортният министър и екип на БФС, воден от и.д. президент на централата Михаил Касабов, проведоха разговор относно предстоящото подновяване на срещите от Първа лига. Беше обсъдено актуализирането на правилата и противоепидемичните мерки, които ще бъдат спазвани по време на мачовете.
На срещата Красен Кралев и Михаил Касабов решиха да разделят ангажиментите по посещението на първите два двубоя. Кралев ще бъде в Пловдив, защото с мача между местния “Локомотив” и “Етър” ще бъдат рестартирани спортните мероприятия със състезателен характер в България. Касабов ще изгледа на живо дербито между тимовете на “Левски” и “Лудогорец”, което ще се проведе също утре в столицата.