Северозападна „В“ група, 9 кръг

11 октомври 2014 г., 16:00 ч.

Стадион „Плевен“, гр. Плевен

“Спартак” (Пл) – „Етър″ 3:1

Главен съдия: Георги Йорданов (Габрово), помощници: Даниел Ников и Никифор Велков (Габрово)

Четвърти съдия: Николай Малджански (Монтана), Делегат: Боян Гергов (Монтана)

“Спартак”: Антонов, Христов, Стоянов, Николов, Илиев, Михайлов, Т. Тодоров, Л. Тодоров, Ст. Христов, Л. Иванов, Ант. Иванов, Шопов.

“Етър”: Ивайло Петков, Стамен Ангелов, Тихомир Трифонов, Мартин Николов, Илиян Трифонов, Николай Петров, Цветан Петров, Радослав Анев, Николай Николаев, Димитър Байдаков, Иван Петков.

Начало на мача.

4 минута – Любомир Иванов бие край гредата.

Етърци започват мача доста офанзивно.

10 минута – хубав пробив на Николаев по десния фланг. Бърза и двуостра игра.

12 минута – “Етър” пропуска да открие – опасно цеитриранеи на Анев отляво към непокрития Николаев, но в последния момент Марио Илиев избива в корнер.

16 минута – вратарят на домакините остава под топката, но отново Илиев вади в корнер.

“Етър” играе много активно и атакува често, докато домакините залагат на контри.

22 минута – жълт картон за Николаев за нарушение в атака.

23 минута – Любомир Тодоров с диагонален удар с левия крак от границата на пеналта открива резултата – 1:0.

26 минута -удар на Васил Шопов, Ивайло Петков спасява. Тихомир Тодоров е заменен принудително от Миленов.

27 минута – Байдаков не успява да засече пред голлинията центриране отляво.

31 минута – Николаев опасно центрира пред голлинията, Байдаков закъснява да засече топката в мрежата.

33 минута – нова опасна атака на “Етър”, Николаев пуска на Нико Петров, но той пада на границата на пеналта и реферът му вдига жълт картон за симулация.

36 минута – Ивайло Петков лови нисък удар на Любомир Иванов.

43 минута – “Спартак” пропуска втори гол, ударът на Миленов е уловен от Петков.

Вратарят на домакините боксира две центрирания.

44 минута – страхотен удар на Васил Шопов от въздуха е спасен отлично от Петков.

Край на първата част.

Начало на втората част.

46 минута – ГОООООЛЛЛ! Байдаков отдясно стреля в страничния стълб и отскочилата топка е довкарана от Иван Петков с глава – 1:1!

Етърци имат превес след почивката, пресира здраво противника. Жълт картон за Миленов от домакините за груб фаул срещу Мартин Николов.

55 минута – първа смяна в “Етър”, Александър Узунов влиза на мястото на Нико Петров

57 минута – параболичен удар на Анев е спасен от вратаря на “Спартак”.

59 минута – от чиста позиция Любомир Иванов бие високо над вратата

62 минута – Петков чудесно вади в корнер удар на Л. Иванов

64 минута – отново Любомир Тодоров получава топката и намира пролука към вратата на “Етър” – 2:1

70 минута – Борислав Иванов заменя Байдаков

75 минута – Иванов е съборен от Анев и реферът отсъжда дузпа. Стефан Христов от бялата точка вкарва за 3:1.

79 минута – Додуров заменя Николаев.

86 минута – Петков пада в наказателното поле.

Мачът вече се доиграва.

90 минута – Борислав Иванов стреля, вратарят Антонов лови.

Край на мача. “Спартак” – “Етйр” 3:1