„Академик” (Свищов) – „Гигант” (Белене) 3:0

Свищовският “Академик” нямаше никакви проблеми с “Гигант” (Белене) в местното дерби и спечели с лекота с 3:0. Така “студентите” след загубата си с 0:6 на старта после натрупаха две чисти победи с общ резултат 13:0…

Мачът се игра на една врата и трите гола бяха най-малкото за домакините. В 35-ата минута след центриране на Ганев Мартин Методиев откри резултата. Шест минути по-късно пък Младен Младенов засече пас на Боби Борисов за 2:0.

Към вратата на “Гигант” следваха атака след атака. Младенов след центриране от корнер прати с глава топката в гредата, после отново нацели рамката. Ивайло Дюлгеров от пряк свободен удар също удари гредата на гостите.

Два хубави удара отправи играещият треньор Борислав Борисов, нов изстрел на Мартин Методиев бе спасен от вратаря. В 85-ата минута Ивайло Дюлгеров предприе самостоятелна атака и с левия крак оформи крайното 3:0.

“Академик”: Иванов, В. Георгиев, Ганев, Борисов, Пл. Ангелов, Банов (84 Г. Ангелов), Методиев (62 Стефанов), Ферадов (54 Михайлов), Младенов, Дюлгеров, Каролев.

„Локомотив” (Горна Оряховица) – „Локомотив” (Мездра) 1:2

Загуба с 2:1 записаха футболистите на “Локомотив” (ГО) от съименника си от Мездра. Мачът трябваше да се играе в Горна Оряховица, но бе преместен в Мездра. Причината е, че кметът Йордан Михтиев не разреши общинската охранителна фирма да пази на мачовете, тъй като тя няма лиценз за това, а полицията отказа да охранява мачовете, защото имала да получава неизплатени от клуба суми.

Така се стигна до решението домакинствата да бъдат разменени, което бе добре дошло за мездренци. Мачът започна равностойно и до 25-ата минута “Локо” (ГО) успяваше да поддържа равновесие, а играта се водеше предимно в центъра на терена. Постепенно обаче домакините наложиха превес и головете не закъсняха. В 33-ата минута капитанът Страти Илиев намери Петър Златков, който спря топката на гърди и с удар от въздуха откри резултата – 1:0.

Надмощието на “Локо” (Мз) продължи и след почивката, като всичко бе решено с втори гол. В 58-ата минута последва пробив отляво и центриране към Елин Петков, който от воле прати топката в мрежата на Асен Борисов за 2:0.

До края домакините намалиха темпото, а две минути преди последния съдийски сигнал “Локо” (ГО) стигна до почетен гол. Стефан Бакърджиев навлезе отляво, финтира защитник и с диагонален удар прати кълбото в далечния ъгъл, вкарвайки много красив гол – 2:1.

“Признавам, че играхме слабо. Само до 25-ата минута действахме добре и бяхме равностойни, но после не се получи. Непредвиденото ни гостуване също изнерви обстановката, готвехме се за домакинство”, заяви след мача старши треньорът Назиф Кадир.

“Локо” (ГО): Борисов, Л. Стефанов (78 Пл. Петков), Радев, Маринов (60 Кузманов), Бакьов, Славчев, Хр. Петков, Илиев, Бакърджиев, Стайков (46 Гърмидолов), Господинов.

Всички резултати от Северозападната “В” група и класирането можете да видите ТУК.