12 септември, 17:00 ч., ст. „Ивайло“ – В. Търново ;

ФК „Спарта“ (Самоводене) – „Ситомир” (Никопол) 2:1 краен

Публика: 500

Главен съдия: Никифор Велков (Гб), помощници: Ас. Атанасов и Н. Маринов (Св)

“Спарта”: Р. Русев, Ст. Иванов, М. Симеонов, Д. Панайотов, М. Младенов, Д. Димитров, Ив. Златков, Ив. Момчилов, Св. Караиванов, Кр. Гавазов, Св. Станчев.

“Ситомир”: Ив. Николов, Г. Георгиев, П. Трифонов, С. Бимбашиев, Сл. Байрактаров, Т. Паликрушев, Ст. Георгиев, В. Митев, Св. Йочев, Т. Панков, Цв. Петков.

1 минута – начало на мача.

4 минута – 1:0! Иван Златков напредна отдясно и подаде към Светослав Караиванов, който от около 13 метра прати топката по земя в долния ляв ъгъл.

15 минута – спокойна игра след попадението, няма нови опасности.

24 минута – Караиванов тръгна на скорост по левия фланг и се опита да изведе Гавазов сам срещу вратаря, но защитник на гостите успя да пресече подаването.

32 минута – 2:0! Стойчо Иванов изпълни страхотно фаул от около 22 метра отдясно на вратата и “спартанците” вече имат комфортна преднина.

35 минута – съдията Велков изнерви сериозно домакините с няколко последователни спорни отсъждания.

42 минута – невероятен пропуск на Светослав Станчев, който бе изведен сам срещу Николов, финтира го и на празна врата от десетина метра стреля над напречната греда.

45 минута – край на първото полувреме – 2:0 за “Спарта”.

Начало на втората част.

48 минута – далечен шут на Георги Георгиев минава встрани от вратата на “Спарта”.

58 минута – смяна в “Спарта” – Ивайло Иванов влиза на мястото на Караиванов.

67 минута – Красимир Гавазов напредна отдясно и центрира в наказателното поле, Станчев продължи с крак към Ивайло Иванов, но вратарят на “Ситомир” Николов стигна пръв до топката и боксира.

72 минута – шут на Гавазов от около 20 метра, топката минава над напречната греда.

76 минута – Мартин Младенов стреля от границата на пеналта, но Николов улови.

83 минута – втора смяна в “Спарта” – Шабан Дахилов влиза вместо Димитър Димитров.

85 минута – Иван Златков взе топката в центъра, напредна, стигна до наказателното поле и шутира, но топката се отби от дясната сглобка на вратата.

87 минута – последна смяна за домакините – Георги Каравасилев заменя Гавазов.

90 минута – 2:1! Още едно красиво попадение от фаул, този път в полза на гостите. Станимир Георгиев от 18 метра прати точно топката в горния ляв ъгъл.

Край на мача – 2:1 за “Спарта”!