Иван Златков вкара гола за "спартанците" в Димово.

“Спартанците” завършиха наравно 1:1 като гости на един от лидерите в групата “Ботев” (Димово) в последния си мач от есенния полусезон. Възпитаниците на Борислав Евтимов обаче могат само да съжаляват, че изпуснаха заслужена победа, след като водеха в резултата до 80-ата минута.

“Спарта” изигра най-добрия си мач в последно време и за пореден път създаде куп положения, реализира едно, но вратарска грешка в края на мача доведе само до една точка в актива. За гостуването треньорът не можеше да разчита на наказаните Светослав Караиванов и Ивелин Борисов, контузения Красимир Гавазов и отсъстващия Светослав Станчев. Въпреки това гостите играеха открито и често стигаха до голова възможност.

Удар на Мартин Младенов бе изваден от вратаря в корнер, нов изстрел на Иван Златков също бе избит, далечен шут отправи Ивелин Момчилов. Играта се водеше предимно в средата на терена, а домакините от “Ботев” (Димово) също създадоха две положения, спасени от вратаря Румен Русев.

През втората част димовчани отпаднаха физически и “Спарта” погледна още по-смело напред. В 61-ата минута логичното се случи – влезлият като резерва Георги Каравасилев изведе Иван Златков сам срещу вратаря и той се разписа за 0:1. Само след 5 минути Златков можеше окончателно да реши мача, като отново излезе срещу вратаря на домакините, но той изби удара му. “Спарта” обаче остана с човек по-малко, тъй като Ивайло Иванов получи втори жълт картон и напусна терена.

В актива си “спартанците” записаха и удар на Ивелин Момчилов, спасен от вратаря, възможност и пред Лъчезар Русев, а шут на Мартин Младенов мина близо до гредата. Така се стигна до 80-ата минута, когато при едно центриране Румен Русев изпусна топката и Иво Иванов я вкара в мрежата – 1:1. До края Атанас Евтимов се откъсна срещу вратата, но бе застигнат от защитник.

“Изиграхме най-силния си мач от доста време насам. Доволен съм от всички, раздадоха се без изключение. Съжаляваме много за изпуснатата победа, и този път шансът ни изневери, както през цялата есен. Като обобщение мога да кажа, че пропуснахме точки поради свои грешки и липса на късмет, но нито един отбор от групата не ни е надиграл категорично”, заяви треньорът Борислав Евтимов.

“Спарта”: Р. Русев, Карабоев, Ст. Иванов, Симеонов, Дахилов, Димитров (46 Каравасилев), Момчилов, Л. Русев (81 Кондов), Ив. Иванов, Младенов (65 Евтимов), Златков.