“Созопол” – “Етър” 0:2

18 март 2023 г., Созопол

Съдия: Георги Димитров, асистенти Драгомир Милев и Красимир Миланов
Четвърти съдия: Георги Иванов, съдийски наблюдател – Асен Николов

Стартов състав на “Етър”: Християн Славков, Валери Христов, Мариян Иванов, Георги Ангелов, Крум Стоянов, Яни Пехливанов, Янко Ангелов, Кольо Станев, Алехандро, Даниел Младенов, Мартин Тошев.

Резерви: Иван Дерменджиев, Георги Александров, Христо Митев, Мартин Моран, Хавиер Бетегон, Здравко Илиев, Евгений Илиев.

Начало на мача.

2 минута – ГОООЛ!! “Етър” повежда още в първата си атака – Мартин Тошев центрира и Гийом Тири си вкара автогол за 0:1.

15 минута – без опасности пред двете врати след гола. Играта се развива предимно в централната част.

28 минута – мачът продължава без чисти положения. Здрава битка с много единоборства, но без извеждащи пасове и удари.

35 минута – хубаво центриране на Валери Христов от фланга, но не се намери кой да засече топката

39 минута – жълт картон на Янко Ангелов

45 минута – домакините едва не изравниха по идентичен начин. След центриране Георги Ангелов засича топката към вратата си, но Християн Славков успява да избие

Край на първата част.

Начало на второто полувреме.

47 минута – удар на домакините е уловен от Славков.

53 минута – Яни Пехливанов и играч на домакините получават жълти картони.

60 минута – Мартин Моран и Христо Митев влизат на мястото на Алехандро и Яни Пехливанов

74 минута – “Етър” пропуска да реши мача. Крум Стоянов излиза сам срещу вратаря в чиста позиция, но вместо да отбележи сам, опитва неуспешен пас към Дани Младенов.

79 минута – ГООЛЛ!!! Мартин Моран извежда Кольо Станев по фланга, той напредва и пуска перфектен пас към Мартин Тошев, който стреля в близкия ъгъл – 0:2!

83 минута – Личев и Бетегон влизат вместо Тошев и Станев