„Етър” направи трето поредно 0:0 у дома – след „Банско” и „Ботев” (Вр), този път и срещу „Септември” (Симитли). Безидейната и безхарактерна игра сериозно разочарова около 2500 зрители по трибуните. След мача изпълнителният директор на етърци Димитър Манолов обяви поведението на играчите като „престъпно” и се закани да наложи солени глоби.

Куриозното е, че с тази точка „Етър” излезе начело в класирането, тъй като не по-малко слабият отбор на „Ботев” (Вр) падна с 3:1 в Банско. „Виолетовите” са с точка повече, но и с един мач повече от съперника.

В пореден мач изпитани бойци като Мариян Генов и Илко Трифонов не започнаха като титуляри, като особено се усети липсата на Генов в организацията на играта. Първата част се игра в половината на гостите и „Етър” създаде поне пет добри положения, но головата суша продължи. Още в 3-ата минута след центиране на Ангелов удар на Джайеоаба бе избит от вратаря. В 12-ата минута отново Църваришки се прояви, като блокира прехвърлящия удар на Петров. Най-фрапантният пропуск бе в 17-ата минута, когато странична ножица на Кънев прати топката във вратата, но пред голлинията тя срещна крака на Ванков и излезе в аут…

В 47-ата минута Ивелин Янев центрира от фаул и защитник на гостите едва не си вкара автогол. Вместо с хъс и характер на матират съперника, етърци изпаднаха в плен на безпомощност. Това позволи на гостите да създадат три стопроцентови положения, които обаче пропуснаха. Удари на Н. Димитров и Цв. Николов от чисти позиции профучаха над гредата, а в 62-ата минута след страхотно меле пред В. Димитров Цветан Николов разтърси напречната гредата.

Единственият спорен момент в мача бе в 63-ата минута, когато Петров падна или бе съборен в наказателното поле, но реферът Стефан Спасов реши, че има симулация и му показа жълт картон. Видеозаписът ще покаже кой е бил прав.

Влизането на Генов сериозно раздвижи играта и до края „Етър” атакуваше, но крайно хаотично и с много грешки в пасовете. Цели 30 минути минаха в атаки, донесли само корнери и разбърквания в пеналта, при които защитниците чистеха топката. До края гостите и бавиха играта, а реферът логично даде 5-минутно продължение, но и то не донесе нищо…

Така „Етър” не е пуснал гол в мрежата си вече 500 минути, но в същото време е вкарал един-единствен в Своге. Колкото и да е куриозно, в слабата ни „Б” група това изведе отбора на първото място.

„Етър”: Димитров, Ванков, Костадинов, Зафиров, Янев, Лапантов, Валериев, Ангелов (61 Генов), Петров (70 Баев), Джайеоба, Кънев (79 Харлов).