„Спарта” (Самоводене) не успя да запише четвърта поредна домакинска победа в първенството, след като завърши 0:0 с „Янтра” (Габрово). Това бе и най-логичният резултат, тъй като имаше малко опасни положения, а през по-голямата част от времето съперниците демонстрираха скучен футбол. Все пак „спартанците” имаха повече възможности за гол, но така и не убедиха, че търсят победата с всички сили.

Началните двайсетина минути преминаха еднотипно – с равностойна игра в центъра и по един неточен далечен шут. Първото по-интересно положение бе пред вратата на „Спарта”. Мирослав Косев получи топката в наказателното поле и шутира, но защитник блокира изстрела му.

В 35-ата минута Красимир Гавазов пробва мерника си, стреляйки встрани от вратата. Три по-късно след фаул топката попадна в Мариян Симеонов, но ударът му с глава не затрудни Витанов. Полувремето завърши с корнер за „Спарта”, при който Иван Златков и Стойчо Иванов скочиха за топката и си попречиха да се получи опасен удар.

През втората част играта се поотвори и пред двата тима се откриха няколко добри възможности за гол. В 61-ата минута Гавазов изведе на отлична позиция Светослав Караиванов, но нападателят се спъна и не успя да нанасе удар. Гостите отвърнаха със сериозен пропуск – Йоан Петков центрира отляво към Мирослав Косев, който от малкото наказателно поле стреля над вратата на „Спарта“.

Срещата отиваше към заслужено равенство, но в последните минути домакините пропиляха две добри възможности да измъкнат трите точки. Първо пробив на Даниел Панайотов завърши с много хубав удар, преминал на сантиметри от левия страничен стълб. В следващата атака Стойчо Иванов получи топката на няколко метра от вратата, но стреля над напречната греда.

В крайна сметка двубоят завърши без попадения, а от резултата със сигурност по-доволни са играчите на „Янтра”. След седмица „спартанците” гостуват на „Локомотив” (Горна Оряховица).

„Спарта“: Р. Русев, Панайотов, Симеонов, Дахилов (48 Младенов), Д. Димитров (78 Ат. Евтимов), Гавазов, Златков, Ст. Иванов, Момчилов (76 Л. Русев), Караиванов, Станчев.

Всички резултати от кръга и класирането можете да видите ТУК.