Siyana
Сияна Колева донесе бронзов медал за СК “Атлетика 2012” от Националния шампионат по лека атлетика за юноши и девойки под 20 години. Надпреварата се проведе в зала „Фестивална“ в София. Възпитаничката на Людмила Георгиева финишира трета на 60 метра гладко бягане, с личен резултат от 7,65 секунди. Преди нея на първите две места на дистанцията завършиха представителки на „Ботев“ /Пловдив/. Шампионка е Пламена Чакърова с личен резултат от 7,53 сек., изпреварвайки само с 0,03 сек. по- малката си съотборничка Радина Величкова- 7,56 секунди, медалистка от Европейския младежки фестивал, проведен миналата година. На 60 метра с препятствия Сияна Колева получи тежка контузия на четвъртото препятствие, но завърши дисциплината, въпреки силната болка.

Съотборникът й Давид Добрев завърши на седмо място на скок дължина, с личен рекорд от 6, 43 метра и на осмо на 60 метра с препятствия. Ема Костадинова е шеста на петобой с 2 190 точки, Рая Кедикова- девета със 759 т. Сиян Пантелеев се класира шести на седмобой с 3160 точки.
Цветелина Чилева стартира в три дисциплини. Осма е на 800 метра, десета на 3000 м и 13- ата на 1500 м. Илиян Данаилов е на 15- ото място на 400 метра и на 14- ото на 800 метра. Димитър Стойчев е 13- ти на 800 метра и 15- ти на 1500 метра. Кия Иванова е 15- ата на 800 метра и 18- ата на 1500 м.

„Сияна е отличен състезател и истински боец. Представянето на състезателите ни ще бъде основно на предстоящия на 27 и 28- ми януари национален шампионат по лека атлетика в зала за тяхната възрастова група- под 18 години. Очакваме още по-добри резултати“, коментира треньорът на състезателите от „Атлетика 2012“ Людмила Георгиева