Etar_Yantra_5

„Етър” спечели с 3:1 срещу „Янтра” (Габрово), като със събраните 9 точки е вече само на точка след третия в класирането „Хебър”. „Болярите” изиграха много добри 60 минути, в които нанизаха три гола, после намалиха темпото, но не позволиха на габровци нещо повече от почетен гол.

Още във 2-ата минута Дани Младенов отдясно центрира, но Ради Апостолов стреля високо над вратата. „Етър” поведе в 5-ата минута след автогол – вратарят Богомил Цинцарски сам прати топката в собствената си врата за 1:0. Кольо Станев отправи много хубав удар в 18-ата минута, но стражът на гостите успя да извади в корнер.

Направилият много силен мач Ромеш Ивей в 25-ата минута навлезе на скорост отдясно и центрира, но след настъпилото разбъркване Апостолов отново стреля над вратата. „Янтра” отговори с един удар с глава на Константин Иванов над вратата на Господинов.

Ловре Кнежевич в 30-ата минута отправи силен удар от дистанция, като топката мина близо до десния стълб. В самия край на полувремето етърци удвоиха резултата. Кольо Станев напредна отдясно и центрира, а Яни Пехливанов през куп от играчи успя да промуши топката в мрежата – 2:0.

И втората част домакините започнаха по-активно, удар на Мартин Петков излезе в аут, а в 51-ата минута падна и трето попадение. Хубава атака на Радослав Апостолов отново отдясно завърши с прецизен пас пред самата врата към Ловре Кнежевич, който засече топката в мрежата за 3:0.

Etar_Yantra_4

В 60-ата минута реферът Станимир Тренчев отсъди дузпа за гостите, като Петър Казаков стреля от бялата точка, но Господинов извади удара му в корнер. След изпълнението му обаче Преслав Петров отблизо намали на 3:1. После етърци намалиха темпото и приеха играта в половината си, като „Янтра” още три пъти имаше възможност да вкара. Далечен удар на Казаков в 73-ата минута мина до гредата, малко след това Господинов извади удар на Ерик Почански. В 86-ата минута и Иван Петков стреля с глава, но стражът на „Етър” отново улови.

Следващият мач на етърци е в сряда от 18:00 ч., когато гостуват на „Миньор” (Перник), а после им предстоят две поредни домакинства на „Марек” и „Созопол”.

„Етър”: Анатоли Господинов, Кольо Станев, Мариян Иванов, Николай Дичев (61 Хосе Кордоба), Атанас Кръстев, Яни Пехливанов (61 Николай Янков), Радослав Апостолов, Ромеш Ивей (80 Христо Марков), Мартин Петков (90 Борислав Марков), Ловре Кнежевич (61 Христо Димитров), Даниел Младенов.