DSCN33011-Copy-1

„Етър“ победи „Черноморец“ с 3:2 след продължения в 1/16 финал за купата на България, игран на стадион „Лазур“ в Бургас. „Болярите“ направиха пълен обрат, като от 2:0 за домакините обърнаха нещата с чудесен хеттрик на французина Шано Буколда. Мачът се игра на много тежък терен при непрекъснат дъжд. Дебют на вратата на “Етър” направи италианският вратар Алесандро Гуарноне.

Домакините започнаха по-агресивно в началото, но играта се водеше предимно в центъра и до средата на полувремето нямаше сериозни опасности пред двете врати. В 31-ата минута „Етър“ направи първата си добра атака – Шано намери Владислав Найденов, който изведе Илкер Будинов на отлична позиция, чийто удар обаче мина над гредата.

„Черноморец“ поведе при първата си по-опасна атака в 36-ата минута. След пробив отдясно на Георги Господинов последва центриране към дузпата, откъдето Петър Пейчев не остави шанс на вратаря Гуарноне – 1:0. „Виолетовите“ потърсиха изравняване и първо удар на Шано Буколда бе спасен от вратаря на домакините, а в 41-ата минута той отрази и нов удар на етърци.

Втората част започна с непрекъснати атаки на „болярите“, които доведоха само до един пропуск на Ивайло Димитров след разбъркване. Вместо това в 57-ата минута черноморци удвоиха резултата с красив прехвърлящ удар от 35 метра отново на Артьом Холод.

Шано Буколда обаче изравни резултата с два бързи гола. В 77-ата минута французинът получи пас отляво от Мартин Николов и Намали, а само след две минути с нов удар прокара топката под плонжа на вратаря за 2:2. До края нови голове не паднаха и се стигна до продължения.

Отново Шано вкара страхотен гол с удар от 22 метра в 94-ата минута за 2:3 и стигна до хеттрик. Две минути по-късно „Етър“ остана с човек по-малко, след като Мариян Иванов получи втори жълт и червен картон. До края обаче „болярите“ удържаха, като дебютантът Гуарноне спаси два удара, и елиминираха „Черноморец“, като на осминафиналите на 7 декември ще приемат „Ботев“ (Пловдив).

“Етър”: Алесандро Гуарноне, Кольо Станев (68 Димо Бакалов), Георги Ангелов, Мариян Иванов, Мартин Николов, Моузес Кандидус (46 Николай Янков), Янко Ангелов (70 Осама Алу), Шано Буколда (106 Хавиер Бетегон), Владислав Найденов (97 Георги Александров), Илкер Будинов, Мартин Тошев (46 Ивайло Димитров).