Borba1
Два златни и един сребърен медал донесоха във В. Търново състезателките на клуб „Илия Павлов“ от държавния лично-отборен шампионат по борба в Бургас. Трите сестри Бояджиеви взеха две титли и един бронз от държавното. Катерина Бояджиева стана шампионка на страната в категория до 42 кг при момичетата, като на финала победи с 10:0 Александра Райкова от „Миньор“ (Перник).

В същата възрастова група Наталия Бояджиева се окичи с бронзов медал до 54 кг. Първа в категорията е балканската шампионка Андреа Нисева от “Димитър Кумчев” (Асеновград), взела приза и за най-технична състезателка. 18 момичета стартираха в категорията, като на полуфинала Наталия, която се бори с травма, бе спряна именно от Нисева с 3:1 точки. Най-малката от сестрите – Петя Бояджиева, се окичи със злато при подготвителните групи в категория до 33 кг, като остави след себе си Елиф Османова от Лозница и Виктория Стоянова от Партизани.

„Доволен съм от представянето на момичетата, спечелиха срещите си изключително убедително. Наталия загуби от Андреа Нисева най-вече защото не е възстановена напълно. Изключително старателни са и трите в тренировъчния процес, никога не са закъснели за занимание, независимо че всяка сутрин Катерина и Наталия идват пеша от Царевец до Спортното училище. За Петя, която е четвъртокласничка, първенството беше дебютно“, разказа треньорът Мирослав Колев.

При момичетата отборната титла взе тимът на “Рилски спортист” (Самоков), като само на 4 точки след тях останаха състезателките на СК “Бургас” (102 т.). Трети е “Берое” (Стара Загора).

borba

Два медала спечелиха пък състезателки на великотърновския клуб по борба „Царевец Етър-93“ от държавното. Вицешампионка на страната при кадетките стана Кристина Лазарова. В категория до 65 кг възпитаничката на треньора Станислав Денчев отстъпи само пред представителката на клуба-домакин „Бургас“- Виктория Радева и се окичи със сребро.

Шампионска титла на великотърновския клуб при подготвителните групи донесе Деница Петрова. Тя грабна златния медал в категория до 42 кг. В челната тройка след нея се подредиха Натали Алексиева от Лозница и Мила Добринова от Търговище.