456965789_8846098858740830_8573666737954312977_n

Сборният отбор на Северозапада взе чудесна победа над силния тим на Югозапада в първия полуфинал на Турнира на талантите на Трета лига. Надпреварата се провежда на Национална футболна база „Бояна“ в София от 23 до 25 август.

В отбора на Северозападната Трета лига има десет футболисти от нашия регион – осем от “Академик” (Свищов) и двама от “Павликени”. Нашият отбор спечели срещу силния тим на Югозапада с 2:1. Първите 15 минути бяха за съперника, но после Северозападът наложи превес и стигна до гол чрез Стилиян Спасов в 32-ата минута. Изпусна и две чисти положения чрез Димитър Николов и отново Стилиян Спасов. В край на полувремето Калоян Тодоров изравни от дузпа – 1:1. След почивката превесът бе пълен, а победното попадение отбеляза в 78-ата минута нападателят на свищовлии Кристиян Иванов, влязъл на мястото на Алекс Краев. Седем от “студентите” играха в мача – петима титуляри и две резерви.

Северозапад: Християн Стоянов (Академик), Благовест Величков (Академик), Насин Салим (Академик), Георги Николов (Севлиево), Денислав Николов (Севлиево), Борислав Марков (Академик), Николай Георгиев (Севлиево), Стилиян Спасов (Севлиево), Александър Краев (Павликени) (46 – Кристиян Иванов – Академик), Димитър Николов (Академик) и Добрин Петров (Севлиево),

Утре от 9:30 ч. е другият полуфинал между Североизтока и Югоизтока. В неделя от 11:15 ч. Северозападът излиза във финал срещу победителя от този мач. Преди това от 9:15 ч. е мачът за 3-4 място между загубилите в полуфиналите.