31 януари 2024 г., градски стадион Несебър

“Етър” излиза в състав: Мартин Величков, Крум Стоянов, Георги Александров, Георги Ангелов, Луис Кордова, Хосекарлос ван Ранкин, Мартин Моран, Моузес Кандидус, Николай Янков, Йоаким Карсела, Ивайло Димитров.

Резерви: Ангел Мартинов, Кольо Станев, Мартин Николов, Ловре Кнежевич, Атанас Атанасов, Георги Иванов, Радослав Найденов, Иван Василев, Дидис Лутумба-Пита, Брайън Есало, Макан Сидибе, Жан-Марк Тибуе.

Начало на мача.

9 минута – на Величков се наложи на три пъти да пресича центрирания пред вратата му.

18 минута – “Септември” атакува много по-често.

30 минута – съперникът атакува непрекъснато, етърци се защитават. Величков улови нисък удар.

Край на първата част. 0:0 с игра предимно в половината на “Етър.

Влизат няколко резерви, сред които Ангел Мартинов, Кольо Станев, Ловре Кнежевич, Брайън Есало, Иван Василев и Дидис Пита.

Начало на втората част.

47 минута – Дидис Пита центрира фалцово от корнер и защитник избива с глава пред голлинията.

60 минута – без опасни удари, все още 0:0.

63 минута – “Септември” прави 7 смени наведнъж.

64 минута – гол! Иван Василев е съборен в наказателното поле и реферът отсъжда дузпа. Ловре Кнежевич с хладнокръвен удар в левия ъгъл бележи – 0:1!

83 минута – Дидис Лутумба-Пита отляво находчиво намери Макан Сидибе, който с удар извън пеналта и рикошет, заблудил вратаря, бележи за 0:2!

90 минута – грешка на Мартинов води до гол на “Септември” – 1:2.