Тъй като тимът на "Чумерна" не дойде, играчите на "Самоводене" направиха двустранна игра под проливния дъжд.

Отборите на ЦеСеКа (Лесичери) и Самоводене очаквано станаха победители в първенството на западната и източната “А” областни групи. След редовния сезон двата тима оглавиха таблиците с огромна преднина пред конкурентите си. В четвъртък от 17.30 ч. на стадион “Ивайло” те излизат във финал за купата и за отличието “областен шампион”.

Самоводене би служебно

Намеренията на Самоводене с хубав и резултатен мач срещу “Чумерна” (Елена) в последния кръг да загрее за финала за купата не се осъществиха. Гостите не пристигнаха и лидерът в “А” източна група спечели служебна победа с 3:0.

ЦеСеКа взе 5:4 в Бутово

С два гола за последната победа на лесичерци се отличи Танер Халилов. Той откри в 18-ата минута, а в средата на полувремето отново надбяга защитата и вкара за 0:2. С далечен удар Илиян Димитров до почивката покачи резултата за ЦеСеКа. Димитър Стефанов намали за 1:3, а още в следващата минута от дузпа Росен Неделчев направи 2:3. Игралият напред вратар Анатоли Гугов покачи за гостите, а Любомир Каленски вкара куриозен гол ­ след фаул топката от гредата се удари в гърба на вратаря и влезе за 2:5. До края двата тима си размениха по един гол чрез Радослав Серафимов и Росен Неделчев.

“Янтра” (ПТ) едва измъкна точка

“Бенковски” (Б. Сливово) сериозно изненада “Янтра” в Полски Тръмбеш, като бе на път да спечели. Още в началото гостите изпуснаха три гола чрез Красимир Кирилов, Милен Тонев и Павел Петров, но в 27-ата минута Петров все пак откри, като използва грешка в защитата. Домакините опитаха обрат и стигнаха до изравняването чак в 87-ата минута също след грешка в отбраната, когато Николай Симеонов вкара за 1:1.

“Стрела” ­ – “Земеделец” 0:1

Петър Анчев можеше да открие за домакините от Ореш още при първата атака. Гостите обаче натиснаха и в 29-ата минута Цветомир Иванов бе изведен отлично от Даниел Манев за 0:1. След две минути съотборникът им Цветомир Минчев можеше да реши всичко, но прехвърли вратата. Домакините се хвърлиха напред след почивката, а най-чистото положение бе отново пред Анчев.

Пройнов вкарва в Дебелец

С гол на Красимир Пройнов “Левски” (Стражица) спечели с 1:0 в Дебелец над “Бали”, който завърши първенството на последно място. Пламен Пейчев от фаул можеше да вкара за дебелчани, както и Борисов, а за гостите Александър Стефанов би до гредата. В 77-ата минута обаче за събаряне на Росен Владов бе отсъден фаул на 22 метра и с отличен удар Пройнов донесе победата за стражичани.

Златарчани едва не изненадаха “Янтра”

Мачът под дъжда бе много интересен ­ домакините започнаха само с 10 души и до 18-ата минута вече губеха с 0:3. Красимир Тодоров откри за драгановчани, Георги Каравасилев удвои от дузпа, а Даниел Славчев утрои резултата. В 26-ата минута обаче Ивайло Николов намали на 1:3. След почивката “Ботев” (Златарица) бе вече в пълен състав и Цанко Грънчаров първо вкара за 2:3, а после изравни от дузпа. Домакините можеха и да бият, но в 77-ата минута отблизо Каравасилев вкара за 3:4 и това ги пречупи, а крайното 3:5 оформи Кр. Тодоров.

Лозен ликува 3 минути преди края

Лозенчани много трудно биха с 1:0 “Левски” (Лясковец). Първо Евгени Цачев пропусна за домакините, но при контри Илия Александров и Валентин Койнаков можеха да вкарат за лясковчани. През второто полувреме “Лозен” натисна и Цачев можеше да вкара. Така дойде 87-ата минута, когато Пламен Велчев шутира от 35 метра през куп от тела, топката излъга вратаря и влезе за 1:0.

В Поликраище завършиха с 5:1

С хубава победа 5:1 завършиха сезона в “Росица” (Поликраище) над дошлия с 9 човека “Килифарево”. След асистенции на Петьо Ламбов още до 8-ата минута домакините поведоха чрез Петър Рачев и Иво Нейков. За 3:0 вкара самият Ламбов след двойно подаване с Георги Иванов. За гостите влезе и десети играч, а Георги Павлов с глава намали на 3:1. В средата на втората част поликраищенци добавиха два нови бързи гола отново чрез Иво Нейков и Петър Рачев.

Резултатите и крайното класиране в двете областни групи можете да видите тук.