Etar-6 - Copy

„Етър“ загуби тежко с 5:0 гостуването си на шампиона „Лудогорец“, след като 53 минути игра с човек по-малко заради пресилен червен картон на Георги Ангелов. Домакините имаха превес и в 15-ата минута Текпетей отправи удар, изваден от Мартин Величков. В 18-ата минута „болярите“ създадоха опасност, като Янко Ангелов стреля, но Падт спаси. В ответната атака обаче „Лудогорец“ поведе със силен удар на Фон Витри в ъгъла – 1:0. В 34-ата минута Мартин Тошев стреля с глава, но слабо и Падт улови топката.

Всичко в мача бе решено в 37-ата минута, когато великотърновският тим остана в намален състав заради червен картон, отсъден за доста спорно нарушение на Георги Ангелов срещу откъсващия се Текпетей. В края на полувремето Хайстер отдалеч стреля до гредата.

Втората част започна с два бързи гола за домакините. Доминик Янков напредна и с удар в обратния ъгъл удвои, а в 49-ата минута Текпетей отблизо вкара за 3:0. Три минути по-късно реферът Чинков отсъди и дузпа за разградчани, но Дуа стреля в напречната греда. След центриране на Спас Делев в 57-ата минута Текпетей с глава увеличи на 4:0. Русо в 71-ата минута с удар отдалеч отбеляза петото попадение, а до края домакините имаха още възможности.

“Етър”: Мартин Величков, Георги Ангелов, Георги Александров, Пламен Димов, Кольо Станев, Крум Стоянов (67 Николай Янков), Мартин Моран (76 Мартин Николов), Янко Ангелов, Денислав Ангелов (67 Хавиер Бетегон), Димо Бакалов (54 Валери Христов), Мартин Тошев (54 Мариян Иванов).