DSC_0960-965x545

„Етър“ отстъпи с 1:0 на „Берое“ в контролна среща, играна в Стара Загора. Старши треньорът Емануел Луканов даде почивка на куп основни състезатели, след които Мартин Величков, Мартин Тошев, Георги Ангелов, Мартин Моран, Пламен Димов, Янко Ангелов, Кольо Станев, Ловре Кнежевич.

Като титуляри започнаха новите попълнения Хосекарлос ван Ранкин и Моузес Кандидус, плюс Принс, а през втората част влезе и другият подготвящ се с тима – Жан-Марк Тибое, както и четиримата юноши от школата.

„Виолетовите“ играха добре и водеха играта през по-голямата част от мача, като създадоха поне пет чисти положения, но ги пропуснаха. В 32-ата минута след центриране Принс стреля с глава над вратата. Николай Янков стреля от фаул в 42. минута, но Хуан Лунгарсо изби в корнер.

Най чисти бяха пропуските на Шано и Бетегон. В 47-ата минута след центриране от Николай Янков французинът от метър вместо да насочи топката с глава, тя се отклони от рамото му и мина над вратата. Шано направи обаче добри атаки. Хавиер Бетегон също пропусна сам срещу вратаря. В 61-ата минута Енцо Еспиноса с глава отбеляза единствения гол в срещата, донесъл победата на „Берое“.

„Етър“: Ангел Мартинов, Мартин Николов, Принс, Мариян Иванов, Хосекарлос ван Ранкин, Георги Александров, Моузес Кандидус, Николай Янков, Димо Бакалов, Хавиер Бетегон, Ивайло Димитров (Валери Христов, Шано, Владислав Найденов, Жан-Марк Тибое, Росен Върбишки, Атанас Атанасов, Димитър Колев, Радостиан Димитров).