Две ремита паднаха в дербитата с участието на отборите от Великотърновска област в днешните мачове от 23-ия кръг на Северозападната “В” група.

В Горна Оряховица местният “Локомотив” и свищовският “Академик” завършиха мача си без голове – 0:0.

По-драматично бе в Габрово, където “Янтра” измъкна реми 2:2 от “Спарта” (Самоводене) и запази третото си място в класирането. Гостите откриха с гол на Велислав Илиев още в 6-ата минута. В 50-ата минута Ивайло Иванов покачи на 0:2 за “спартанците”. До края на мача оставаха само шест минути, когато Момчил Кинов успя да намали, а още в следващата 85-а минута пак той вкара и втори гол за крайното 2:2.

В последните секунди гостите можеха да стигнат до трети гол, но Тодор Шиков нацели гредата, останал сам срещу вратаря.

Подробности и за двата мача очаквайте утре.

"Локо" (ГО) и "Академик" не успяха да си вкарат гол.

“Ботев” (Димово) пък се отказа от участие и плевенският “Спартак” спечели мача си служебно с 3:0.