Съдийската комисия на БФС прати съдия за съседското дерби от 27-ия кръг на Западната “Б” група между “Етър” и “Видима-Раковски” от възможно най-далечна дестинация. Това е младият благоевградски рефер Стефан Апостолов, който е един от най-младите съдии в професионалния футбол.

Досега и свирил два мача в Източната “Б” група, а в Западната ­ само една среща и тя е гостуване на “Видима-Раковски” в Етрополе, завършило 2:1 за домакините. Стефан Апостолов не е ръководил мач на “Етър”, но беше четвърти съдия есента при гостуването в Гоце Делчев.

Негови помощници в неделя ще са Велислав Миленков и Николай Марков, също от Благоевград, а четвъртият съдия този път идва от Търговище и се казва Александър Ангелов.

“Видима” досега никога не е печелил на стадион “Ивайло” в официален мач, а и “Етър 1924” пък не е бил в Севлиево, сочи статистиката. Във Велико Търново етърци имат една победа (2:0) и две ремита (0:0 и 2:2), като последният мач се игра на 9 август 2008 г. и гостите изравниха в последната минута чрез сегашния играч на “Етър” Георги Гайдаров. В Севлиево пък домакините имат две победи (2:1 и 1:0), а миналата пролет етърци са направили и реми 0:0.