379666922_3183249311981639_3554721791325157282_n

„Етър“ напълно разочарова феновете, след като загуби с 0:2 дербито на дъното срещу „Пирин“ и се закотви здраво на последното място. Гостите решиха всичко с два гола на Борис Тютюков още до почивката. Етърци създадоха куп положения, но отново проявиха учудващо неумение да бележат.

Още в 6-ата минута Мартин Тошев бе изведен от Найденов, но в последния момент Йорданов го изпревари и изби топката. В ответната атака Бенгюзов изведе Борис Тютюков, който прехвърли вратаря Величков за 0:1. Последва пропуск на Пламен Димов от чиста позиция, Владислав Найденов пък получи хубав пас от Тошев, финтира и вратаря, но и той не успя да насочи топката във вратата. Крум Стоянов отправи техничен удар, спасен от вратаря. Домакините в 18-ата минута искаха и дузпа за игра с ръка.

„Пирин“ можеше да удвои в 42-ата минута, когато Величков спаси удар пак на Тютюков. Последният обаче се разписа в самия край на полувремето след пас на Суда – 0:2.

Втората част започна с нови пропуски на „виолетовите“, които в 62-ата минута за пореден път останаха с 10 души след втори жълт и червен картон на Валери Христов. До края етърци атакуваха, но така и не затрудниха сериозно стража на гостите, които пък залагаха на контри, при които вратарят Величков спаси тима си от трети гол след опасни удари на Суда и Кондраков.

DSCN4810

След последния сигнал футболистите отидоха да поздравяват публиката, но последва дълъг разговор с феновете, които явно останаха недоволни от ситуацията, в която изпадна „Етър“. Старши треньорът Емануел Луканов пък след мача заяви, че „цената ще я плати треньорът, защото победата има много майки, а загубата само един баща – треньорът“.

„Етър“: Мартин Величков, Валери Христов, Георги Ангелов, Пламен Димов, Крум Стоянов, Николай Янков (58 Шано Буколда), Мартин Моран (65 Янко Ангелов), Димо Бакалов (58 Ловре Кнежевич), Владислав Найденов (46 Ивайло Димитров), Кольо Станев (70 Илкер Будинов), Мартин Тошев.