9_rado-zlatanov

Още два медала завоюваха параолимпийците ни в италианския град Гросето, където се провежда Европейското първенство по лека атлетика за хора с увреждания. В шампионата участват близо 700 спортисти от над 40 държави.

Великотърновецът Радослав Златанов спечели сребърен медал на Европейското първенство по лека атлетика за хора с увреждания в дисциплината 100 метра гладко бягане. Неговият резултат е 11,02 секунди.

Даниела Тодорова пък грабна бронза в тласкането на гюле с резултат 6,90 м. В същата дисциплина Дечко Овчаров се класира шести с резултат 11,70 м. Камен Минков остана пети в бягането на 400 м., които взе за 63, 92 секунди. Така медалите за българските параолимпийци станаха пет. В събота Иванка Колева и Ружди Ружди спечелиха златни, а Мустафа Юсеинов – бронз.