42453330_2035476679850075_5803060068882579456_n

Великотърновският гросмайстор Радослав Димитров стана двукратен държавен шампион – по класически шах и блиц, както и бронзов медалист по рапид с отбора на “Абритус” (Разград)

Курортът Китен бе арена на мачовете от държавните отборни първенства. Проведоха се общо 6 състезания – по блиц, ускорен и класически шахмат, съответно за мъже и жени. Участие взеха около 140 състезатели от общо 21 клуба от цялата страна.

При мъжете за девети пореден път шампионската титла в класическия шахмат спечели отборът на „Абритус“ с 6 победи 1 равен мач. Заслугата за успеха е на гросмайсторите Радослав Димитров, Момчил Николов, Борис Чаталбашев и Ивайло Енчев и на Александър Ташев.

В турнира по блиц „Абритус“ дублира титлата си. В турнира по ускорен шахмат отборът на Разград завоюва бронзовите медали.