Етърци записаха трета поредна победа в мачовете от предсезонната подготовка, след като надделяха над „Любимец” с 2:1. Гол на Кушев в края осигури успеха, след като преди почивката Аврионов откри резултата, но Минчев изравни за тима от Източната „Б” група.

Марко Карканджиу започна за „Етър” на вратата, а пред него бяха Гайдаров, Ванков, Костадинов, Димов, Христов, Лапантов, Трифонов, Петров, Аврионов и Кушев.

В първите 20 минути великотърновци отправиха два добри далечни удара чрез Христов от фаул и Кушев, докато гостите можеха да поведат, след като удар с глава на техен състезател мина на сантиметри над вратата. В 24-ата минута Илко Трифонов получи топката по десния фланг, напредна и прати кълбото в наказателното поле към Аврионов, който мигновено стреля покрай вратаря – 1:0.

В следващите минути двата тима си размениха по един опасен шут след преки свободни удари. Малко преди почивката от нищото падна второто попадение в мача. Карканджиу реши да подаде с ръка към свой съотборник, но го направи твърде слабо, което позволи на Минчев да пресече подаването и без проблеми да изравни.

Второто полувреме започна с проливен дъжд на стадиона в Дебелец и натиск на „Любимец”. Най-чистата ситуация пред вратата на влезлия на почивката Венци Димитров бе в 61-ата минута, когато Стефанов отблизо стреля с глава, но Димитров парира. В този период от мача предимно гостите владееха топката и направиха доста атаки, но те не завършваха с опасни удари.

След средата на полувремето съставът на „Етър” бе почти изцяло нов в сравнение със стартовия – освен Димитров, в игра се появиха Харлов, Мариян Иванов, Генчев, Мартин Иванов, Апостолов, Стоянов, Шабан и Кямил.

В 85-ата минута Кушев, който игра през целия мач, отбеляза гол във втора поредна среща. След като преди дни негово попадение донесе победата срещу „Интер” с 2:1, днес се получи същата ситуация. Лошо избита топка попадна в нападателя, който напредна сам срещу вратаря и оформи крайния резултат.

Следващата проверка на „виолетовите” е във вторник, когато гостуват в Бургас на „Черноморец”.

Въпреки облелия ги обилен дъжд, реферите нямаха никакви проблеми.