IMG_0378

„Етър” се върна на победния път, като надви с 2:1 „Дунав” и го изпревари в класирането. Това бе първият пълен успех тази пролет, въпреки немалкото добри мачове на „виолетовите”.

Пред близо 1500 зрители и неповторима атмосфера на стадион „Ивайло” гостите от Русе се отърваха само с 2:1, като това бе най-малкото, което можеха да отнесат с оглед на превъзходството на „Етър”. В последните 20 минути обаче техният гол върна интригата и се наложи публиката да тръпне до края на мача.  Своя дял даде и съдийската бригада, която не отсъди дузпа за „Етър”, отмени при 2:0 чист гол на Иван Стоянов, нашари домакините с картони и бе изпратена с освирквания.

За надмощието на „Етър” красноречиво говори статистиката от мача: 10 удара за домакините (5 точни), срещу 4 за гостите (2 точни), 9 корнера за етърци срещу 1 за гостите. Плюс странния критерий при картоните – при 12 фаула за етърци те получиха 6 картона, при 13 нарушения за гостите – един…

„Болярите” започнаха много силно и още в 3-ата минута удар на Бадара мина покрай вратата. В 6-ата минута Велко Батрович проби през сгъстената защита и бе изблъскан с ръка от Станоев, но реферът прецени, че няма основания за дузпа.

29468922_1821939511169987_2440704754674827264_o

Станоев изблъсква с ръка Батрович в пеналта.

Отново Бадара и Батрович можеха да вкарат две минути по-късно, но в последния момент Патев изби топката от голлинията. В 15-ата минута пък Аласана Мане стреля силно и топката профуча покрай гредата, като халфът претендираше за корнер. После Руменов намери Батрович, който стреля отблизо, но топката отиде в корнер.

Постепенно „Дунав” пренесе играта по-напред и в 27-ата минута създаде единственото си положение до почивката, когато удар на Станоев мина покрай левия стълб.

В края на полувремето „Етър” пропусна още две възможности. След центриране на Стоянов отдясно Бадара стреля с глава, но вратарят, макар и коребливо, успя да избие топката. В самия край пък Иван Стоянов бе намерен в пеналта, но се забази с решаващия удар и изстрелът му след рикошет у Милчев излезе в корнер.

„Етър” обаче продължи да бъде тотално доминиращият отбор и след почивката, а мечталните голове най-после паднаха. В 48-ата минута Димо Атанасов отляво чудесно намери Бадара и ударът му с глава прати топката в мрежата – 1:0. Само след 4 минути пък Мане изведе отляво Велко Батрович и от малък ъгъл той прокара кълбото между краката на вратаря за 2:0.

„Болярите” не спираха да атакуват и в 55-ата минута Мане от фаул техничто би край сглобката. Първото чисто положение за „Дунав” бе в 59-ата минута, когато Карагарен излезе сам срещу Христо Иванов, но вратарят спаси. Опасен удар на Никола Колев мина над гредата.

Резултатът можеше да стане 3:0 в 70-ата минута, когато Иван Стоянов чудесно бе изведен зад защитата и вкара гол, който обаче бе отменен заради несъществуваща засада.

29468922_1821939511169987_2440704754674827264_o - Copy

Защитникът на “Дунав” покрива близо с метър Иван Стоянов.

„Дунав” върна интригата в 73-ата минута, когато Васил Шопов финтира Атанасов и намери Исмаил Иса пред вратата за 2:1. До края гостите се втурнаха да изравняват, но етърци се бранеха мъжки и не допуснаха опасни ситуации пред вратата си освен един удар на Попадиин в самия край встрани от вратата.

След последния сигнал „виолетовите” за първи път не се събраха в центъра, а веднага отидоха да поздравят публиката си за горещата подкрепа.

„Етър”: Иванов, Пашов, Скерлев, Гълъбов, Атанасов (77 Филипов), Колев, Мане, Руменов, Батрович, Стоянов (81 Почански), Бадара (85 Петков).