Otborno_uchilishtno4
Престижното трето място с бронзови медали спечелиха шахматистите на ПМГ “Васил Друмев” от държавните финали на Ученическите игри по шахмат за 8-10 клас, провели се в Разград. За първи път от доста години великотърновските шахматисти стигнаха до финалите и на тях затвърдиха своята класа.

Десет отбора придобиха право на участие във финалната фаза. Великотърновци спечелиха победи над 7 от тях – ГПЧЕ Хасково, ПМГ Благоевград, МГ Ямбол, ПМГ Разград, СОУ “Св. св. Кирил и Методий” Козлодуй, ЕГ Пловдив и МГ Русе.

ПМГ “Васил Друмев” игра в състав (по дъски): Емил Стефанов, Мартин тодоров, Дамян Калбанов и Мария Калбанова, с резерва Йоана Милева, водени от преподавателя Ирина Цанева.

Великотърновските математици допуснаха само две загуби – от станалия шампион с пълен актив от всички срещи състав на ЧСОУ “Дружба” София, което събра 18 точки, и неговия подгласник ЕГ “Жулио Кюри” Варна с 16 точки. Спечелените 14 т. отредиха на великотърновци бронзовите медали.

Емил Стефанов добави и сребърен медал сред играещите на първа дъска. Всички от отбора са състезатели на ШК “Етър” и възпитаници на Светла Йорданова.