handball-4-1ecs9fv1

Настоящият футболист на „Етър” Петър Димитров има в кариерата си близо 300 официални мача, но два със сигурност няма да забрави никога. Това са двата му двубоя срещу „Ливърпул” в Шампионската лига през 2005 г., когато е футболист на ЦСКА. Сред тях е и победата на „Анфийлд роуд” на 23 август 2005 г. с 0:1 над английския гранд.

Роденият на 28 февруари 1982 г. Пепи Димитров всъщност е юноша на „Левски”, но през „Ботев” (Вр), „Спартак” и „Беласица” през лятото на 2004 г. се озовава в ЦСКА, когато е едва 22-годишен.

Следващото лято са и мачовете от третия предварителен кръг за Шампионската лига срещу великия „Ливърпул”. В тима тогава са Сами Хюпия, Стивън Джерард, Рийзе, Сисе, Фернандо Мориентес, Карагър, Рейна, Скот Карсън…

На 10 август е първият мач в София пред 16 000 зрители. Пепи Димитров е резерва, но още в 35-ата минута, недоволен от играта на Христо Янев, треньорът Миодраг Йешич го заменя с младия Димитров. Мачът не е удачен за домакините, които губят с 1:3, но младокът е сред футболистите, които оставят най-добри впечатления със старанието си. В 62-ата минута Петър Димитров отправя опасен удар, но защитник на „Ливърпул” избива пред вратата, а в последната 90-а минута топката попада в свободния на десния фланг Димитров, който без забавяне стреля от воле с десния кръг, но кълбото минава на сантиметри от гредата на Рейна.

15151189_1372209769455946_1561886908_n

„Йешич бе подведен от считаните за най-добри офанзивни играчи в състава – Христо Янев и Емил Гъргоров, въпреки че донакъде успя с изваждането на Янев и вкарването на амбицирания младеж Петър Димитров, който впечатли публиката със сърцата игра и няколко технични изпълнения срещу британската отбрана”, пише след мача в. „Дневник”.

Въпреки, че играе 55 минути, и то много активно, 23-годишният нападател е оставен резерва и във втория мач в Ливърпул. Има обаче щастието в 85-ата минута да влезе на мястото на Зади и да играе в оставащите минути на този мач, като след последния сигнал заедно със съотборниците си ликува след престижната победа с 1:0, дошла с гол на Валентин Илиев, пред притихналите 43 000 зрители на „Анфийлд роуд”.