IMG_5400

Легендарните футболисти от САЩ-94 и ветераните на “Локомотив” (Дряново) завършиха 1:1 в приятелски мач по случай 90 години футбол в Дряново. Националния екип облякоха отново Пламен Николов, Ивайло Йорданов, Радостин Кишишев, Златко Янков, Гошо Гинчев, Наско Сираков, Даниел Боримиров, Бончо Генчев, Емил Костадинов, Пламен Гетов и Дончо Донев, а след почивката влязоха още Валентин Станчев, Емил Тодоров – Зелето и Станислав Генчев.

Преди срещата президентът на АФЛ Румен Вълков и шефът на Ос на БФС – Габрово Георги Трендафилов връчиха почетен плакет от Борислав Михайлов на президента на “Локомотив” (Др) Тодор Георгиев.

Мачът започна с едноминутно мълчение и аплодисменти в памет на Трифон Иванов, като Теди Джорджо вдигна високо специално изработения негов екип с № 3.

IMG_5407

За домакините играха Любо Трайков, Станчо Ганчев, Иван Шипкалиев, Мартин Кръстев, Свилен Василев, Петър Кръстев, Ивелин Драшков и др., а мачът бе свирен от Антон Генов.

Още във 2-ата минута с параболичен удар Дани Боримиров нацели напречната греда, публиката аплодира красиви ходове на Б. Генчев, Сираков, Костадинов и Донев в атака. Опасен удар на Наско Сираков бе изваден изпод гредата от Ганчев.

В 18-ата минута след пас на Костадинов Даниел Боримиров овладя топката и я прати в ъгъла за 0:1. Още в ответната атака Мартин Кръстев – Куршума бе съборен от Ивайло Йорданов и реферът побърза да даде дузпа. От бялата точка обаче Куршума нацели гредата, а после довкара топката, но попадението логично бе отменено.

През втората част Станислав Генчев, който първо игра за “Локо” (Др), облече националния екип. Домакините потърсиха изравнителен гол и той падна след хубав диагонален удар на бившия етърец Свилен Василев – 1:1. До края последваха артистични удари покрай гредите от страна на Пеневата чета и мачът завърши 1:1 пред пълния стадион в Дряново.