pavlikeni
ОФК “Павликени” се върна на победния път, като надделя с 2:1 над “Ювентус” (Малчика). Домакините имаха превес и преди почивката, но пропуск направи Борислав Иванов, останал съм срещу вратаря, и Тодор Чирпанов, който уцели гредата. В 27-ата минута далечен удар на Светослав Бърканичков хвана вратаря на домакините Генчо Стефанов в крачка и стана 0:1.

През втората част павликенчани вдигнаха оборотите и в 53-ата минута оставеният непокрит Тодор Чирпанов с удар отблизо изравни – 1:1. Само след шест минути бившият етърец Свилен Василев направи обрата пълен, вкарвайки за 2:1. Гостите останаха с човек по-малко, след като Валентин Антонов си заработи втори жълт и червен картон. До края можеше да паднат още голове, но Чешмеджиев не успя да вкара сам срещу вратаря, пропуски направиха Кушев и Цонев.

„Двете поредни загуби бяха понагнетили напрежение в отбора, но след успеха нещата си дойдоха на мястото. Доволен съм от играта на всички момчета през второто полувреме, когато изострихме атаката и закономерно стигнахаме до голове”, коментира Милен Петков.

„Павликени”: Стефанов, Цонев, Илиев, Василев, Шипкалиев, Иванов (80 Евг. Иванов), Кушев, Димитров (70 Чешмеджиев), Додуров (87 Калчев), Чирпанов, Йорданов.