Pavlikeni

ОФК “Павликени” спечели първата си точка през настоящия сезон, като завърши 0:0 при гостуването си в Козлодуй. Тимът обаче може само да съжалява, че изпусна победата, която заслужаваше с оглед на играта и създадените положения.

“Трябваше да спечелим, но въпреки че не успяхме, показахме, че вървим нагоре. Създадохме шест чисти голови възможности, две попадения не ни бяха зачетени, имам претенции и за две неотсъдени дузпи в наша полза. Първото полувреме бе предимно борба, като домакините разчитаха на бързото си дясно крило и на дълги подавания. За нас Светлин Стоянов вкара гол, но би маркирана засада и попадение бе зачетено. В паузата между полувремената направих две смени и вътрешни размествания и след 60-ата минута установихме тотално надмощие.

Тодор Чирпанов завъртя двама защитници на домакините и бе съборен, но реферът не отсъди наказателен удар. В друга ситуация пък Илиян Илиев бе свален в пеналта, но нарушението бе отсъдено пред него. Иван Златков с глава изпрати топката в мрежата, вратарят им я извади на метър зад голлинията, но не последва сигнал за гол.

Димитър Кушев три пъти надбягва защитниците им и стреля, но все край вратата. След подаване на Златков Тошко Чирпанов с пета насочи топката, бранител пред голлинията я изби и равният резултат се запази до края”, разказа старши треньорът на павликенци Илия Пендов.

ОФК “Павликени”: Киров, Шипкалиев, Илиев, Йорданов, Петров, Шабан (46 Гецов), Тисовски (46 Златков), Й. Йорданов, Кушев, Чирпанов, Стоянов (70 Михайлов).