IMG_4287[1]

Павликенчени можеха да направят сериозна стъпка за оцеляването си в групата при гостуването на “Ситомир” в Никопол, но паднаха с 2:0. “Нашите футболисти се постъписаха в началото на срещата, въпреки че на стадиона бяха кметовете на двете общини, сериозна полицейска охрана и малко публика. Опитните домакини обаче знаеха как да влияят психически на по-млади момчета и това повлия на представянето ни през първата част. Въпреки това имахме шансове да отбележим гол. След центриране на Златков Димитър Кушев би с глава до гредата, Шабан за малко не засече топката пред голлинията на домакините, Гинчев пък бе съборен, но не последва сигнал.

В 13-ата минута никополци получиха дузпа, която Румен Русев спаси. Малко по-късно централният ни бранител Борислав Гецов получи травма и докато му оказваха помощ, домакините направиха двойно и Кирил Граховски откри резултата. Вторият гол на отбеляза Крум Георгиев в 36-ата минута, след като Красимир Николаев не успя да изчисти топката.

Последният половин час определено бе за нашия отбор. Оказахме сериозен натиск, но пък нямахме шанс да отбележим. Стоянов, Златков и Николаев уцелиха гредите от удобни позиции. Кушев стреля опасно, Гинчев два пъти излиза сам, втори път в мача бе съборен в наказателното поле, но пак не бе отсъдена дузпа. В крайна сметка прибрани в половината си и стъпващи здраво домакините удържаха победата”, разказа старши треньорът на павликенци Илия Пендов.

„Павликени”: Русев, Шипкалиев, Гецов (15 Николаев), Йорданов, Цонев (65 Михайлов), Кръстев (50 Тисовски), Златков, Шабан, Кушев, Гинчев, Стоянов.