Pavlikeni

Съставът на ОФК “Павликени” допусна трета поредна загуба в първенството, като отстъпи с 3:2 при гостуването си на новака “Ювентус” (Малчика). Тази неприятна серия закотви отбора на последното място в класирането след първите три кръга.

В плевенското село Малчика играчите на Илия Пендов два пъти повеждаха в резултата, но броени секунди след това допускаха изравняване и не успяха да се възползва от психологическото предимство, а за капак си отбелязаха и автогол, който се оказа решителен за крайния изход.

Първата възможност бе именно за павликенчани, но таранът Димитър Кушев пропусна, въпреки че остана сам срещу вратаря на домакините. Той обаче се реабилитира в 19-ата минута, когато получи хубав пас от двайсетина метра от Чирпанов и бе точен за 0:1.

Само след две минути Константин Генков изравни с красив гол. Кочев центрира от фланга, а Генков се разписа с атрактивна ножица. После голове дълго не паднаха, а двата тима изригнаха в средата на втората част, когато само за 4 минути се реши мачът.

В 61-ата минута Светлин Стоянов проби отляво и с нисък удар отново изведе ОФК “Павликени” напред – 1:2. Още не бяха приключили прегръдките между павликенските играчи и Генков за втори път в срещата попари надеждите им за краен успех, като вкара след разбъркване пред Киров.

Буквално след подновяването на играта от централия кръг „Ювентус“ отне топката, организира атака и в последвалото меле Светослав Йорданов си заби автогол за 3:2.

Гостите потърсиха поне изравняване, но до края съперникът заложи за защитата и опази преднината си, въпреки червения картон на Любомир Любенов от “Ювентус”. Това бе и първата победа на тима от с. Малчика във “В” група.

ОФК „Павликени“: Киров, Шипкалиев, Петров, Стоянов (62 Стоянов), Илиев, Св. Йорданов, Й. Йорданов, Шабан (73 Захариев), Кушев, Чирпанов, Тисовски (54 Златков).