16 ноември 2014 г., 14:30 ч., стадион с. Лесичери

Главен съдия: Павел Мичев (Габрово), помощници: Пл. Хинков и К. Кинов

Четвърти съдия: Тихомир Маринов (Ловеч), делегат: Юлий Йоцов (Ловеч)

“Павликени”: Киров, Гецов, Илиев, Петров, Шабан, Шипкалиев, Златков, Тисовски, Чирпанов, Кушев, Михайлов (Стефанов, Йорданов, Чешмеджиев, Кадир, К. Киров)

“Етър”: Димитров, Стамен Ангелов, Цветан Петров, Тихомир Трифонов, Калоян Ангелов, Анев, Николов, Николаев, Байдаков, Тодор Колев, Илиян Трифонов (Ивайло Петков, Иван Петков, Цонев, Бл. Ангелов, Г. Колев, Узунов, Додуров)

1 минута – начало на мача.

Преди началото на двубоя с едноминутно мълчание бе почетена паметта на Ивайло Димитров-Руския. Агитката на “Етър” издигна плакат с надпис “Почивай в мир, Руски!”.

Териториален превес на етърци и контри на домакините.

15 минута – все още 0:0 и без чисти положения пред двете врати. На терена обаче се води мъжка битка с доста нерви и твърди влизания.

16 минута – Тодор Колев е изведен в наказателното поле и пада, но според рефера няма основания за дузпа.

17 минута – центриране отляво и Димитър Байдаков стреля с глава, но вратарят Киров лови.

Напрежение между агитката на “Етър” и играча на домакините Иван Златков.

25 минута – Мартин Николов центрира отляво и Николаев нацелва напречната греда.

26 минута – ГООООЛ! Калоян Ангелов също центрира отляво и включилият се в атака Тихомир Трифонов с глава открива резултата – 0:1.

36 минута – няма промяна. Бърз и интересен мач с повече положения за “Етър”, но без опасни удари в последните минути.

39 минута – Николаев центрира отляво и Байдаков стреля с глава, но топката минава до гредата.

45 минута – отново много красива атака на “виолетовите”. Тодор Колев отдясно технично намира Стамен Ангелов, който прехвърля топката към Димитър Байдаков, чийто удар с глава обаче минава над гредата.

Край на първата част.

Начало на второто полувреме.

49 минута – шут на Николаев, топката среща ръката на Ивайло Петров в пеналта и реферът Павел Мичев отсъжда дузпа за “Етър”. Ударът на Тодор Колев от бялата точка, обаче, е спасен от вратаря Киров.

52 минута – Милен Михайлов от домакините е намерен пред вратата на Димитров, но не успява да прати топката в мрежата.

64 минута – след центриране отдясно Тодор Колев с главата връща пред вратата, където Николаев стреля от въздуха, но топката минава до левия стълб.

67 минута – Николаев центрира от аутлинията и Байдаков отблизо стреля , но вратарят захлупва топката на голлинията.

70 минута – ГООООЛ! Анев центрира отляво и “Етър” бележи втори гол с глава дело на Николаев.

71 минута – Димитър Байдаков е заменен от Иван Петков.

74 минута – възможност за “Павликени” – след центриране от корнер Илиев стреля с глава, но Венци Димитров лови на голлинията.

75 минута – ГООООЛ! Втора дузпа за “Етър” за събаряне на Николай Николаев и самият той е точен в десния ъгъл – 0:3.

76 минута – Додуров влиза на мястото на Николаев. Етърци атакуват по-чесдто, а домакините залагат на контри.

83 минута – тотален превес на етърци, които търсят четвърти гол. Красива задна ножица на Иван Петков минава край гредата.

86 минута – смяна в “Павликени”. Чешмеджиев влиза на мястото на Михайловд. За “Етър” – Узунов на мястото на Илко Трифонов.

Три минути продължение. Страхотен удар на Тодор Колев от 25 метра е изваден от вратаря Киров.