"Тоти транс" и "Голд" спретнаха първото нулево реми

17:00 ч. група З: Тоти транс (Павликени) – Голд 0:0

Отборите на “Тоти транс” (Павкикени) и “Голд” записаха и първото нулево реми в зимния турнир. 0:0 дойде след равностнойна игра, в която тимът на “Голд” по-активно търсеше гол, но това не се случи.
Първите 5 минути двата отбора опипваха почвата, но след това нещата загрубяха. В 7–ата минута замесилите се в грубо нарушение ивановци получиха жълти картони, а в 10-ата същото се случи с Илиян Йорданов (Тотитранс). За “Голд” с пропуски се отчетоха Иван Митев в 15-ата минута и Илия Вачев – в 19-ата.

През втората част “Тоти транс” имаха няколко изгодни положения, но не се възполваха от тях. В 32-ата минута нацелиха греда, а малко след това удар с глава на Мирослав Тотев бе избит от гол линията в корнер. Две минути преди края на мача Борислав Петков не се възползва от хубав пас и прати топката с глава в аут, но въпреки това “Голд” бяха по-атакуващият отбор, а “Тоти транс” разчитаха на контри.

"Валда" са с минимални шансове след втора загуба

18:00 ч. група Ж: Риболовен център – Валда 3:0

Във втория мач между “Риболовен център” и “Валда” до 10-ата минута също не бе паднал гол, като в 5-ата минута Благовест Ангелов и Иван Калчев пропуснаха да открият резултата. После в 11-ата минута Мартин Николов се разписа с удар от 7 метровата линия, а след това нацели и гредата на съперника. Малко след това от тима на “Валда” жълти картони получиха Михаил Кънев, за груб фаул и Галин Маринов, заради събаряне на съперниковия вратар, който се опитваше да хвърли топката на открил се съотборник. В 18-ата минута Валентин Петков удвои, след като преодоля защитата на “Валда” с двойно подаване, озова се сам срещу вратаря и порази целта с безпощаден удар. Първата част приключи с много интересна атака, завършила с шут към вратата на “Валда”, който попадна първо в дясната, а след това в лявата греда, но не и във вратата.

Второто полувреме на срещата беше грубичко. В 30-ата минута се наложи лекарска намеса, защото Красимир Николов от “Валда” се приземи много лошо на пода след борба за топката, а две минути след това, стражът Николай Николов игра с ръце извън наказателното си поле, за което получи жълт картон. В 35-ата минута бе показан и първия червен картон в турнира. Михаил Кънчев (Валда) направи второ грубо нарушение, за което получи втори жълт – следователно червен картон, а в последвалата атака Павлин Калчев оформи крайното 3:0 за “Риболовен център”. По този интересен начин премина втората среща, в която бяха показани четири жълти и един червен картон, а гредите бяха нацелени цели 6 пъти от крайните победители.

"B&G Пауър" измъкна точката от р-т "Щастливеца"

19:00 ч. група Е: B&G Пауър – Щастливеца 2:2

От 19 ч. в група Е съставите на B&G Пауър и Щастливеца завършиха 2:2. Тъй като и двата отбора играят с черни екипи, се наложи розовите потници да облекът “B&G Пауър”. Любопитното бе, че за три минуни паднаха три гола. До 10-ата минута нямаше интересни положения. В 12-ата Илин Тончев откри – 1:0, но “Щастливеца” веднага обърна резултата с попадения на Александър Иванов и Деян Аврамов. В 17-ата минута двата отбора си размениха по една греда, чрез Илин Тончев и Деян Арамов.
След почивката Георги Цветков оформи крайното 2:2 след силен шут от около 10 метра, а до края на двубоя с пропуски за “Щастливеца” се отличиха Александър Иванов и Боян Александров, който бе останал сам отдясно, но шутът му спря от външната страна на мрежата. В самия край на мача за разкарване на топката жълт картон получи Радослав Аврамов (Щастливеца).

№9 Ангел Кънчев най-активен в последната среща

20:00 ч. група Д: Ужас (Присово) – Япистрой 0:0

Последният мач от 20 ч. в група Д между “Ужас” (Присово) – “Япистрой” също завърши 0:0. През първото полувреме вратаря на присовчани Красимир Костадинов се прояви с две добри намеси, а Христо Христов пропусна да се отбележи в 9-ата, след като завърши неуспешно много красива триходова комбинация. 3 минути по-рано пък Иво Нейков от “Япистрой” не успя да вкара с глава.

Първите 3-4 минута от втората част напомниха на кварталната игра “Виенска”, а след това и двата отбора увеличиха темпото. Най-активен в редиците на “Ужас” (Присово) беше юношата на “Етър” Ангел Кънчев, който в 32-ата минута нацели гредата. Най-доброто положение за “Япистрой” пък пропусна Зоран Дочев.