Първа победа в новото първенство на мъжката “А” група взеха хандбалистите на “Локомотив” (ГО). Възпитаниците на Галин Караджов, които започнаха сезона с две загуби от “Локо” (Вн) и ЦСКА, надвиха на собствен терен опитния тим на “Левски” с 29:25.

Подмладеният състав на домакините имаше трудности до почивката, като гостите диктуваха темпото и след първия половин час игра водеха с 13:10. През втората част обаче последва пълен обрат. Локомотивци затегнаха защитата, силно пази Никола Георгиев, както и резервата му Митаковски, а в атака тимът заигра разнообразно и бързо започна да стопява пасива. В 35-ата минута резултатът бе вече равен 15:15, а до 46-ата “Локомотив” (ГО) дръпна с 19:16.

Това пречупи гостите, които се и поумориха, и до края на мача горнооряховци поддържаха аванса си от 3-4 гола за крайното 29:25. Най-резултатен бе Искрен Петров, който наниза 9 попадения, следван от Косев със 7.

“Не играхме добре до почивката, не успяхме да се сработим. През второто полувреме обаче владеехме играга, силно играхме и в защита, и в нападение. Добре пази Никола Георгиев и резервният ни вратар Митаковски. Надявам се занапред да показваме това лице – от вторите 30 минути”, обобщи президентът на клуба Галин Караджов.

Актуалното класиране можете да видите тук.

“Локо” (ГО): Н. Георгиев, Велиновски 4, И. Петров 9, Кирилов 1, Косев 7, Кирчев 4, К. Иванов (Митаковски, Герчев 1, М. Димитров, Велчев, Начев, Ненов 3).