Ремонтът на козирката е наложителен според "Спортни имоти". Пари обаче няма.

“Колосалните” 226 000 лв. успя да отреди община Велико Търново за спорт през 2011 г. от близо 50 млн. лв. годишен бюджет. В новия бюджет, който вече бе обсъден публично, няма заложена пряка субсидия за ФК “Етър 1924” с мотива, че общината е собственик на една трета (34 %) от акциите.

От тези 226 000 лв. 108 000 ще бъдат разпределени между клубовете на базата на постигнатите резултати в държавните първенства и турнири, с 60 000 лв. общината финансира годишните и предсъстезателните прегледи на спортистите. 10 000 лева са заложени за подпомагане организацията на състезания от националния и международния календар, които ще се проведат във В. Търново. За участието на учащите в общинския, областния, зоналния и финалния етап от ученическите игри са предвидени 20 000 лв.

За масов спорт са заложени “крупните” 10 000 лв, както и 5 000 лв. за спортистите с увреждания. Иначе са поредна година не бе пропусната показната и не винаги справедлива анкета “Спортист на Б. Търново”, за която са заделени 5 000 лева. Ще припомним, че тази година близо 60 спортисти, треньори и деятели бяха наблъскани в стая 302 за някаква пародия на “тържествена церемония”…

А какво са предвидили (или по-точно са пропуснали да предвидят) общинските съветници за стадион “Ивайло“?

След като няма да субсидира пряко клуба, нормално е поне общината да се грижи за своя стадион “Ивайло”. Неотдавна управителят на “Спортни имоти” Пламен Колев алармира, че е наложителна реконструкция на козирката на стадион „Ивайло”. Бетоновата конструкция се е пропукала и вече има сериозно разминаване между отделните части.

По оценка отпреди две години за козирката трябват 300 151 лева, с които да се направи техническо обслужване и пазеща на бетона хидроизолация. Пламен Колев очакваше тези средства да бъдат заложени в Инвестиционната програма, както и 63 660 лева за ремонт на „Юнак” според оценката на „Инвестрой”. Съблекалните плачат за ново оборудване, баните се нуждаят от бойлери и нови душове. Същото важи и за тоалетните. Има изискване и за медицинска стая, както и за боядесване на стените на залата. В най-лошо състояние обаче е подът на залата, в която тренират волейболистите от „Царевец- 19″. В настилката са зейнали големи пукнатини, които представлява заплаха за здравето на спортуващите. Според Пламен Колев ако сега не се решат проблемите на следващ етап зала „Юнак” ще стане неизползваема. През миналата година от „Спортни имоти” са пооправили покрива със собствени сили и средства, но на парче не става. За трагичното състояние на лекоатлетическата писта, за която трябват стотици хиляди левове, пък сме писали неведнъж…

Е, исканите 364 000 лв. въобще не са заложени в Инвестиционната програма, така че съоръженията ще останат в сегашния опасен за спортуващите вид…

Общо 187 100 лева са предвидените средства в програмата да спортни обекти. 70 000 лева от тях ще бъдат отделени за спортни площадки, 67 600 лева от приватизация ще бъдат насочени към стадион „Ивайло” за поставяне на седалки.

49 500 лева са предвидени за реконструкция на съблекалните на стадиона в с. Ресен. 10 000 от тях са от приватизация, останалите – ако има достатъчно приходи в хазната. Миналата година сградата на стадиона бе измазана и получи нов покрив, а през тази ще трябва да бъде монтирана дограма и вътрешно обзавеждане.