12309652_10153771556001926_3235334883857343017_o
Стартираха футболните битки от общинския етап на Ученически игри – 2015. Надпреварата се провежда на терените в Леденик и Шемшево, до които отборите се транспортират с автобуси, осигурени от Община В. Търново.

Във възрастовата група 5 – 7 клас се получиха следните резултати: ОУ „Св. П. Евтимий“ – ОУ „Д. Благоев“ 3:2 и ОУ „Бачо Киро“ – ОУ „Хр. Ботев“ 14:1. В тази среща с шест гола се отличи Теодосий Рашков, а резултатът вероятно ще остане рекорден за тазгодишното издание на игрите.

При юношите 8 – 10 клас участват шест училища, разделени в две групи. В първа група ПМГ „В. Друмев“ загуби от ПГТ „Д-р В. Берон“ с 0:2 с голове на Калоян Борисов и Боян Димитров до 16-ата минута.

Във втора група ЧПГ „АК – Аркус“ удари с 2:0 ПГСАГ „Ангел Попов“, като точен бе Георги Павлов в 16-ата и 60-ата минути. Във втория си мач футболистите на Американския колеж биха Професионална гимназия по електроника с 5:3 и се класираха за финала в понеделник.

При средношколците 11 – 12 клас ЕГ „Проф. А. Златаров“ пречупи ПМГ „В. Друмев“ с 2:1 и се класира за финалния двубой. За победителите се разписа на два пъти Димитър Петков преди почивката. Природо-математиците опитаха обрат след нея, но успяха само да намалят на 2:1 с попадение на Александър Узунов.

Във втора група Старопрестолната гимназия по икономика нямаше проблеми с ПГЕ „А. С. Попов“, печелейки със 7:1.