Pavl-1

Отборът на ОФК „Павликени“ оглави класирането на Северозападната Трета лига! Това стана след драматична победа с 4:3 у дома срещу „Бдин“ (Видин) в мач, преминал през обрат в резултата. Павликенчани бяха без опитните Йордан Йорданов и Ивайло Тодоров, които пропуснаха мача поради наказание.

Двата отбора направиха качествен двубой, в който паднаха общо 7 гола. Гостите поведоха с 0:2 с две попадения в средата на първото полувреме. Радослав Захариев откри в 20-ата минута, а осем по-късно Александър Соколов удвои.

Това амбицира павликенчани, които до почивката възстановиха равенството с голове на Стефан Гинчев и Александър Иванов, съответно в 37-ата и 45-ата минута. Обратът стана факт четвърт час след почивката, когато Цветомир Траянов опъна видинската мрежа. Тодор Бакърджиев реализира за 4:2 в 69-ата минута и окончателно реши мача. До края „Бдин“ върна само едно попадение – на Патрик Колчов, който фиксира крайния резултат в последните секунди.

Така „Павликени“ излезе едноличен лидер в класирането с пълен актив от 9 точки след трите поредни победи от старта на първенството. В следващия кръг играчите на Димо Атанасов гостуват на съседите от „Левски-2007“ (Левски).

„Павликени“: Йордан Ников, Андрей Петров, Даниел Йорданов, Георги Христов, Христо Марков, Александър Краев, Александър Иванов, Ростислав Данчев, Тодор Бакърджиев, Стефан Гинчев, Цветомир Траянов.