Pavlikeni-1

Отборът на ОФК “Павликени” записа втора поредна победа в първенството на Северозападната Трета лига. След като в миналия кръг надделяха в Левски като гости с 3:1, днес възпитаниците на треньора Димитър Тодоров грабнаха втори успех със същия резултат – този път у дома срещу “Трявна”.

Гостите откриха първи чрез Андреев в 20-ата минута, но Славчев изравни в 33-ата. Савов покачи на 2:1 в средата на втората част, а Димитър Кушев подпечата успеха в 74-ата минута. Победата вдигна “Павликени” на десетото място във временното класиране.

Тимът на “Ботев” (Луковит) записа трети пореден успех, след като надигра с 1:0 като домакин коравия “Академик” (Свищов). Мачът отиваше към нулево реми, когато 5 минути преди края Антонио Иванджиков вкара единствения гол, оставил трите точки в Луковит. “Асистенцията” бе на вратаря на гостите, който опита да хване центрираната от Александър Асенов топка, но я изпусна и Иванджиков я търкулна в празната врата. Още в 15-ата минута “студентите” пропиляха най-добрия си шанс – Сонер Хюсеин уцели градата. После пак той пропусна отблизо. Домакините имаха две възможности, но Милен Тонев и Веселин Шекеров
не успяха

Третият отбор от Великотърновска област – “Янтра” (Полски Тръмбеш), спечели първата си точка в първенството, като завърши 0:0 у дома срещу “Вихър” (Славяново). Гостите, които при победа можеха да се изравнят с “Бдин” и “Спартак” на върха в класирането, наложиха натиск след почивката, но направиха доста пропуски. Те доиграха мача и в намален състав, след като Светлин Златарев в 75-ата минута получи втори жълт и червен картон.

В голямото дерби на върха “Бдин” (Видин) шокира “Спартак” (Плевен), след като го би с 3:2 като гост и сложи край на серията му от четири поредни победи от началото на сезона в Северозападната Трета лига. По този начин видинчани не само нанесоха първо поражение на плевенчани, но и ги свалиха от първото място. В момента и двата състава имат по 12 точки в актива си, но заради по-добрите показатели в преките двубои, Бдин е водач в групата.

“Железничарското” дерби в Дряново пък бе спечелено от гостите от Мездра с 1:2. Гостите дръпнаха с попадения на Илиев и Стоянов преди почивката, а в 64-ата минута Генчев върна един гол за дряновци.