Само два от трите клуба от Великотърновска област изиграха двубоите си от поредния кръг в третия ешелон. “Павликени” и “Академик” Свищов записаха нови загуби и двата тима вече са един до друг в дъното на класирането. Мачът на “Локомотив” Горна Оряховица бе отложен.

Футболистите на “Павликени” все пак имат повод за радост, след като отбелязаха първия си гол през новия сезон. Това се случи в домакинството на “Ситомир” Никопол, а негов автор бе Илиян Някшолов още в 10-та минута. Павликенчани дори се оттеглиха на почивка с преднина, но още в началото на второто полувреме гостите обърнаха резултата в своя полза. Точни за крайното 1:2 бяха Галин Панков в 48-та минута и Веселин Митов в 54-та.

“Академик” Свищов продължи с неубедителното си представяне в първенството, след като загуби с 0:2 гостуването си на “Торпедо” Борован. Мачът бе изпълнен със скандали, като в щаба на “студентите” са сериозно афектирани от съдийството в срещата. Головете за домакините в 11-та и 38-та минута отбеляза Цветан Николов, който в Борован е наричан още Бербатов. Две преди края пък бе отменено попадение на “Академик” заради засада. Куриозното е, че в 79-та минута Георги Иванов от “Торпедо” бе изгонен за псуване на съотборник.

Все още не се знае кога ще бъде изигран мачът между лидерите “Локомотив” Горна Оряховица и “Гигант” Белене. Срещата трябваше да се проведе днес, но бе отложена заради посещението на премиера Бойко Борисов в Белене и ангажираността на работещите в АЕЦ играчи. Първоначално се очакваше двубоят да се изиграе идната сряда, но тогава пък двама от най-добрите футболисти на “Локомотив” –  Пламен и Христо Петкови, ще бъдат на изпит в НСА. В крайна сметка “железничарите” склониха срещата да е в сряда. Победителят в този сблъсък ще стане едноличен лидер в класирането, след като “Чавдар” Бяла Слатина претърпя тежка загуба като гост на “Локомотив” Дряново.